Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri Serbest Bırakıldı

Şeyh Sabri, AA’ya yaptığı açıklamada, “Onlara (İsrail güçlerine) ‘Rahmet Kapısı, Mescid-i Aksa’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve Mescid-i Aksa’nın herhangi bir yerinde dini toplantı yapabiliriz’ dedim” ifadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri serbest bırakıldı

İsrail güçlerince işgal altındaki Doğu Kudüs‘te “Mescid-i Aksa’nın Rahmet Kapısı Mescidi’nde dini bir toplantıya katılma niyetiyle” suçlanarak gözaltına alınan Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri salıverildi.

Şeyh Sabri, serbest bırakıldığı Russian Compound (El-Meskubiyye) gözaltı merkezinin kapısında AA muhabirine açıklama yaptı. 

İsrail güçlerinin bu sabah evine “edepsizce” baskın düzenlediğini ve evinin mahremiyetini ihlal ettiğini vurgulayan Şeyh Sabri, “Onlara ‘Rahmet Kapısı, Mescid-i Aksa’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve Mescid-i Aksa’nın herhangi bir yerinde dini toplantı yapabiliriz’ dedim.” ifadelerini kullandı.

Şeyh Sabri, kendisine yöneltilen suçlamanın geçersiz olduğunu ve bunu reddettiğini vurgulayarak, Mescid-i Aksa’ya ve Rahmet Kapısı’na ilişkin tavrından vazgeçmeyeceğinin altını çizdi.