“Mavi listedeki MKP’li öldürüldü”

Operasyonda öldürülen kişinin Maoist Komünist Partisi’nin bölge sorumlusu “Şahin” mahlaslı Yılmaz Kes olduğu bildirildi.

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde ölü ele geçirilen 3 kişiden birinin “mavi” kategoride aranan, Maoist Komünist Partisi’nin bölge sorumlusu “Şahin” mahlaslı Yılmaz Kes olduğu bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığınca Ovacık ilçesi kırsalında, bu sabah saatlerinde silahlı İnsansız Hava Aracı (İHA) desteğinde gerçekleştirilen operasyonda, biri kadın, 2 erkek olmak üzere 3 üst düzey teröristin ölü ele geçirildiği, bölgedeki aramada üç M-16 piyade tüfeği, bir kalaşnikof piyade tüfeği ve çok miktarda yaşamsal malzeme ele geçirildiği” duyuruldu.

Açıklamada, öldürülenlerden birinin yönetici konumunda olduğuna işaret edilerek, şu bilgiler aktarıldı:

“Ölü olarak ele geçirilen teröristlerden birinin terör örgütü MKP’nin lider kadrosunda bulunan, sözde Tunceli Bölge Komite Sorumlusu, İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde mavi kategoride bulunan “Şahin” kod adlı Yılmaz Kes olduğu tespit edilmiştir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir.”

İktibas: Mepanews

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.