Salı, 23 Nisan 2019

Mahmud Abbas yönetimine bir cevap da Meşal’den: Tehditlerden korkmuyoruz!

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, iç bölünmeyi bahane ederek Gazze’nin cezalandırılmaması konusunda Mahmud Abbas liderliğindeki Filistin Yönetimini uyararak, “Biz tehditlerden korkmuyoruz. Biz, sorunları hikmetle çözmeye kadiriz” dedi. İslamî Direniş Hareketi () Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, iç bölünmeyi bahane ederek ’nin cezalandırılmaması konusunda Mahmud Abbas liderliğindeki Yönetimini uyararak, “Biz tehditlerden korkmuyoruz. Biz, sorunları hikmetle çözmeye kadiriz” dedi.

Esirlere destek için kurulan dünyanın en uzun radyo dalgasının açılışında konuşan Hamas lideri Meşal, “Bizde ölçü esirlerin şartlarını değerlendirmek ve sıkıntılarını hafifletmek değildir. Asıl hedef bütün esirleri zindandan kurtarmaktır. Bir şeyi planladığımızda onu ciddiyle ele alıyoruz. Liderlikler bir şeye karar verdiğinde onu bütün azim ve gayretleriyle uygulamaya çalışırlar” ifadesini kullandı. Direnişin işgal rejimi liderleriyle elindeki esirlerin ailelerine uyguladığı baskıyı düşmanla yaptıkları psikolojik savaşın bir halkası olarak sürdürdüğünü ve bu savaşın meydandaki gerçek savaştan geri kalmadığını belirten Hamas lideri, bunun parmakları ısırma savaşı olduğunu, en uzun nefese sahip olanın üstün geleceğini söyledi.

Meşal daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “Hareketin liderleri ciddidir ve sorumluluklarının bilincedirler. Hamas esirleri kurtarmakta ciddidir, mensuplarını önemsiyor. Dönüşün gerçekleşmesi, işgalin son bulması ve esirlerin özgürlüğe kavuşması için var gücüyle çalışıyor.” Esir takası için birçok arabulucunun devreye girdiğini belirten Meşal, “Basına sızan bunlardan biriydi. Bütün arabuluculara karşılıksız verebilecek bilginin olmadığını ilettik. Esir takasının önündeki engellerden biri, işgalcinin işi görmezlikten gelmesidir. Şalit anlaşmasından sonra tutuklanan esirler serbest kalmadan hiçbir şekilde görüşmeyeceğimizi ilettik. İşgalci eski anlaşmaya bağlı kalmadı ki, yenisine bağlı kalsın” dedi. Askerler konusunda Hamas’ın basın yoluyla yürüttüğü taktiklerin El-Kassam Tugaylarının sahip olduğu imkanlar üzerinden yürütüldüğünü, bunların boş ve anlamsız olmadığını hatırlatan Meşal, Hamas’ın başka hareketlerden farklı olduğunu, düşmanı direnişin taleplerini kabul etmeye zorlayacak imkanlara sahip olduklarını ifade etti. Enformasyon Merkezi, 17 Nisan’a tekabül eden Filistin Günü münasebetiyle bugün “Bir Milyon Yıllık Esaret” adıyla radyo yayını başlattı. Radyonun dünyanın en uzun dalgası olması nedeniyle dünya rekorlar kitabı Guinness’e girmesi bekleniyor.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi (المركز الفلسطيني للاعلام)

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.