Çarşamba, 24 Nisan 2019

‘Maduro’nun Uluslararası Hukukun Karşısına Çıkarılması Gerekir’

(AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun uluslararası hukukun karşısına çıkarılması gerektiğini söyledi.

Juncker ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, ’nın başkenti Brüksel’de Devlet Başkanı Ivan Duque ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda Juncker, Kolombiya’nın Maduro’ya karşı koyduğu tavrın AB’den destek alıp almayacağı yönündeki soru üzerine, bu konunun artık uluslararası hukuk tarafından ele alınması gerektiğini belirtti.

Juncker, “Maduro’yu uluslararası hukukun karşısına çıkarmak gerekiyor. Biz, Kolombiyalı dostlarımızın çabalarını yüzde 100 destekliyoruz.” dedi.

Kolombiya’nın Venezuelalıları kabul etmesinin küçük bir katkı olmadığını dile getiren Juncker, bu durumun tersinin “Venezuela’daki felaketi” büyüteceğini ifade etti.

Duque’nin “Venezuela konusunda ortak hedefleri olduğunu” söylemesine işaret eden Juncker, “Diktatörlükten hoşlanmıyoruz ve biz Kolombiya’nın Venezuela konusunda yaptıklarını ve oynadığı rolü takdir ediyoruz.” diye konuştu.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

BM’den Fransa’ya Burka Yasağını Kaldır Çağrısı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi Fransa’ya burka yasağını kaldırması çağrısında bulundu. BM’nin İnsan Hakları Yüksek …

Hollanda’nın Yarısından Fazlası Ateist

Hollanda’da istatistik bürosunun yayınladığı rapora göre kendisini ateist olarak tanımlayanların sayısı yüzde 50’yi geçti. Hollanda’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.