Çarşamba, 27 Mart 2019

Lübnan: Filistinlilerin Burada Yerleştirilmelerine İzin Vermeyeceğiz


​​​​​​​ Dışişleri Bakanı Cebran: “Bütün dünya onların yerleşmesini kabul etse de biz asla kabul etmeyiz.”

Lübnan Dışişleri Bakanı Cebran Basil, ülkesinin Filistinli mültecilerin ülkesinde kalıcı olarak yerleştirilmesini asla kabul etmeyeceğini belirterek; “Bütün dünya onların yerleşmesini kabul etse de biz asla kabul etmeyiz. İşgaline son vermekle İsrail’i hezimete uğrattığımız gibi mültecileri yerleştirme projesi ve kutsal olarak kalmaya devam eden dönüş hakkıyla yine onu hezimete uğratacağız” dedi.

Filistinli mültecilerin aralarında Lübnan’ın da bulunduğu devletlerde vatandaşlığa geçirilip yerleştirilmesi konusunun yeni olmadığını ve ilginç de olmadığını belirten Basil, ve İsrail’in zaman zaman sergiledikleri bu tutumlara Lübnan’ın alışık olduğunu ifade etti.

İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı, Başkanı ’ın Filistinli mültecilerin Ürdün, , Lübnan ve ’ta yerleştirilmesiyle ilgili henüz ilan edilmeyen bir girişimine işaret etmişti.

Yarım milyon Filistinli mültecinin bulunduğu Lübnan, Amerika’nın UNRWA yardımlarını kesmesiyle ciddi sıkıntılar çekiyor. Mültecilerin burada yerleştirme planı diğer ülkeler gibi Lübnan’ı da korkutuyor.

Kaynak : FİEM

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Bahreyn Kralı ve ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife, cuma günü el-Kudeybiye Sarayı’nda ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’i …

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Hugh Hewitt Radyo programında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.