Perşembe, 24 Ocak 2019

Kuzey Halep Konseyi Kimlik Kartı Vermeye Başladı

Yerel kuzey konseyi bölge sakinleri arasında ayrım yapmaksızın tüm askeri personel ve siviller dağıtılacak kimlik kartlarının çıkarılmasına başladı.

kentindeki yerel meclisin yaptığı toplantıda bir diyalog semineri düzenlendi. Kimlik kartlarının artılarını ve eksilerini tartışmak üzere görüşmeler yapıldı.

Belediye başkanı Cemal Othman el-Bab ve kırsalındaki tüm sakinlere kişisel kartlar vermeye başladıklarını belirtti.

Bu adımın, Kuzey ve Doğu kırsalındaki tüm konseylerde uygulanacağını sistemin her bölgede tanınan bir sunucuyla ilişkilendirileceğini ve böylece herkesin belirli bir konseyden bir kart alabileceğine ve başka bir kimlik çıkaramayacağına işaret edildi.

sakinlerine hem asıl hem de yerinden edilenlere verilen kartlar için sadece geçici ve bilgi verici olacak kısa bir süre için “Fırat Kalkanı” alanlarında kişisel kartlar verilecek.

Öte yandan, Konseyde Sivil Statü Dairesi Başkanı Abdul Razzak bu kartların verilmesinin amacının, vatandaşların gerçekleştireceği tüm işlemler için meseleleri kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

El Bab, Azez ve Cerabulus Konseylerinden başlayarak, mülkiyet ilişkilerinde, taşıtların tescilinde ve diğer işlemlerde kullanılacak.

kimliklerinin askıya alınmasının diğer nedenlerine gelince, sahteciliğin yayılması ve kimliklerin doğrulanması için bir veri tabanının olmaması sonucunda alternatif çözümler aramanın gerekli olduğu vurgulandı.

Halep’in kuzey ve doğusundaki yüzlerce insanın geçtiğimiz yıllarda yakılma veya zarar görmesi nedeniyle kimlik kartlarının bulunmadığı, ki bu da birçoğunun kişisel kartlarını özgürlüğe kavuşturulmuş bölgelerde çalışmak üzere tahrif etmesine neden olmuştu.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

İsrail’den Hamas’a Saldırı

İsrail Savaş uçaklarının, dün gece Hamas’a ait 8 alanı bombaladığı bildirildi. İsrail Rejim Ordusu, dün …

Adil Abdul Mehdi Yemin Etti

Çarşamba günü Adil Abdul Mehdi, Irak başbakanı olarak yemin etti. Kabine listesinde geçici petrol bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.