KUDÜS Uzmanı: Bölge SAVAŞ Eşiğinde!

Kudüs uzmanı Cemal Amr, Siyonistlerin Kudüs halkıyla, Mescidi Aksa muhafızlarına ve güvenlik görevlilerine saldırması sonucu işgal altındaki Kudüs ve Mescidi Aksa’da durumun patlama noktasında geldiği uyarısını yaptı.

Amr, “Siyonist hükümet siyasi, güvenlik ve askeri birimleriyle Mescidi Aksa’da bulunan Filistinlilere karşı amansız bir savaş vermektedir. Biz parlamentomuzu işlevsiz hale getirirken, Siyonist işgal rejimi parlamentosu Knesset bütün gücüyle hükümeti ve uygulamalarını desteklemektedir” dedi.

Siyonistlerin yaptıkları ciddi çalışmalarla çıkardıkları kanunların Müslümanların Mescidi Aksa ve Kudüs’teki otoritelerine zarar verebileceğini hatırlatan Kudüs uzmanı, işgalcinin Kudüs halkına Mescidi Aksa’yı korumaktan vazgeçmesini sağlamak için baskı yaptığını, Kudüslüleri gözaltına alıp zindana attığını ve ağır işkencelere maruz bıraktığını söyledi.

Kudüs’ün de patlamanın eşiğine geldiğini belirten Amr, “Ümmetin durumun hayal ettiğimizden daha tehlikeli bir hal aldığını anlaması, istesek de istemesek de patlamanın gelmekte olduğunu, İsraillilerin bizi büyük savaşa zorladıklarını görmesi gerekir. Bölge savaşın eşiğinde ve kan banyosunda boğulmak üzere” ifadesini kullandı.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.