Koruyucu Güvenlik Birimi gazeteci Eymen El-Kavasime’yi gözaltına aldı

İşgal güçlerinin El-Halil’deki Minber El-Hurriyye (Özgürlük Minberi) Radyosu’na baskın düzenleyip radyoyu altı ay süreyle kapatmasından üç gün sonra Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik birimi dün (3 Eylül Pazar) Minber El-Hurriyye Radyosu Yönetim Kurulu Başkanı Eymen El-Kavasime’yi gözaltına aldı.
Gazeteci El-Kavasime’nin ailesi, oğullarının dün öğle saatlerinde Koruyucu Güvenlik birimine ifade vermeye çağrıldığını, daha sonra aileye Eymen El-Kavasime’nin Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın talimatıyla gözaltına aldığının söylendiğini ifade etti.
Radyonun kapatılmasından sonra gözaltına alınan El-Kavasime’nin hiçbir gerekçe olmadan gözaltına alınmasını protesto için açlık grevine başladığı bildirildi.
Aile, yetkililere ve insan hakları örgütlerine çağrıda bulunarak, Eymen El-Kavasime’nin serbest bırakılması için El-Halil’deki Koruyucu Güvenlik birimine baskı yapılmasını istedi.
Eymen El-Kavasime’nin gözaltına alınmadan önce işgal güçlerince kapatılan Minber El-Hurriyye Radyosu’nun yeniden açılması için çalıştığı belirtildi.

Kaynak: FİEM

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Suudi Arabistan ve Bahreyn IRGC’yi Terör Listesine Ekledi

SPA haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi Arabistan ve Bahreyn İran Devrim Muhafızları’nı (IRGC) terör örgütü …

Gazze Gece Boyunca Bombalandı

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındakiGazze Şeridi’nden sınırın İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle Gazze’de bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.