Kimyasal Saldırıdan sonra Han Şeyhunda eğitim devam ediyor


Suriyenin Han Şeyhun bölgesinde hayat normale dönmeye çalışıyor. Eğitim tekrar başladı ve öğrenciler uzun bir aradan sonra sınavlara girdi. (Fotogaleri-Analiz)

ISLAHHABER HABER MERKEZİ
Suriye'nin en büyük katliamlarından birtanesi olan Han Şeyhun'da gerçekleşen kimyasal saldırıda 100'den fazla sivil ölmüş yüzlerceside yaralanmıştı. Geçtiğimiz ay İdlib'te yaşayan ISLAHHABER takipçilerinin girip görüntü almış olduğu Han Şeyhun bölgesindeki yaşamı, kimyasal saldırıların bölge insanlarına vermiş olduğu zararı konu alan bir haber yapmıştık.

Han Şeyhun bölgesini tekrardan ziyaret eden takipçilerimiz bölgede her türlü zorluğa rağmen eğitimin tekrar başladığını ve iyiye doğru bir şekilde hayatın normale döndüğünü bildirdiler.
Okulda eğitim veren öğretmenlerden bugün yapılan sınav hakkında bilgi alıyoruz.
''Burasi Muncenbari Termani Han Şeyhun mektebi. Bugùn ve dùn 24.5.2017 imtihanların olduğunu, soruların kolay değil zor hazırlandığını imtihanların güzel geçtiğini bildirdi. İmtihanların sonunda öğrencilerden beklenmedik performanslar gördüğünü bildirdi. Eğitimciler imtihanların gerçekten zor olduğunu fakat yaşadıklarına rağmen başarılı ve özverili öğrencilerle olumlu sonuçlandığını bildirdi.

Mobilden giriş yapan kullanıcılarımız son resimleri sağa sola kaydırarak fotogaleriyi gezebilirler.
Kaynak : ISLAH HABER