Keşmirliler Ülkelerindeki Vahşete Dikkat Çekmek İstiyor; Hint Polisi Oruçlu Kadına Tecavüz Etti

Hindistan’ın işgal altında tuttuğu Keşmir’de vatanlarının özgürlüğü için savaşan direnişçiler, internet üzerinden yaptıkları enformasyon çalışmalarıyla dikkatleri Keşmir’e çekmek istiyor.

Hint askerlerinin Keşmirli Müslümanlara yönelik işkence ve katliam görüntülerinin yanı sıra istatistikler paylaşan yayın kuruluşları ‘Keşmir’de de en az Filistin kadar katliam var’ dediler.

Son 24 saat içinde İsrailliler tarafından 1 Filistinlinin öldürüldüğü 6’sının da yaralandığı bildirilen haberde Keşmir’de 1 kişinin öldürüldüğü onlarcasının da yaralandığı ifade edildi.

Keşmir’deki duruma dikkat çekmek isteyen direnişçiler Filistinin de Keşmirin de 1947’den bu yana aynı şekilde işgal altında olduğunu belirtiyor.

Keşmirin Filistinle olan benzerliklerine dikkat çekmek için sıralanan maddeler şu şekilde devam ediyor:

-İsrail, Keşmirlileri tarassut etmesi için Hindistan’a drone uçakları verdi.

-İsrail, Keşmir’deki işgalci Hindistan askerlerine askeri ekipman sağlıyor.

-İsrailli yetkililer Hindistan askerini eğiterek protestolara karşı güç geliştirme yöntemleri öğretiyor.

-Keşmir, dünyadaki en sıkı askeri bölge.

Keşmirli cihat yanlısı komutan Zakir Musa Keşmirle ilgili yayınladığı son ses kaydında şöyle konuştu: “Hepimiz biliyoruz ki Up Eyaletinde yer alan Bijnore şehrinde hareket halindeki bir trende oruçlu Müslüman bir bacımız bir polis tarafından tecavüze uğradı.

Ey bacım! Senin için bir şey yapamadığımızdan dolayı utanıyorum. Hindistan’daki Müslümanlar ise öylesine utanmaz bir hale geldiler. Kendilerine Müslüman demeye utanmalılar. Bacılarımıza, kızlarımız tecavüz ediliyor ve onlar ise İslambarış dinidir, İsam barış dinidir diyorlar.”

Öte yandan Keşmirle ilgili son haberler arasında Hindistan’a karşı savaşan iki cihat yanlısının hayatını kaybettiği, güney Keşmir’deki Walarhama bölgesindeki çatışmaların da devam ettiği kaydedildi.

Keşmirli direnişçiler Hintli çetelerin inşaat halindeki bir Mescidi ‘JAI SHRI RAM’ sloganlarıyla yıktığını gösteren bir de video paylaştı:

Hindu çeteler, Keşmir'de inşaat halindeki bir mescidi tanrıları Ram'ı kutsayan sloganlarla yıktı.https://t.co/UtCp04nW3d pic.twitter.com/ebzJN5kubO

— asyaninsesiVideo (@asyaninsesiVide) June 8, 2017

İslami Bülten – Haber Merkezi