Çarşamba, 23 Ocak 2019

Keşmir’de Öğrencilerle Hükümet Güçleri Çatıştı


'de öğrencilerle hükümet güçleri arasında yaşanan çatışmada çok sayıda kişi yaralandı

'ın işgali altında olan bölgesinde üniversite öğrencilerinin karşıtı protestoları sırasında güvenlik güçleriyle öğrenciler arasında çatışma çıktı.

Emniyet yetkilileri, cumartesi günü bölgenin güneyindeki Pulwawa kasabasında bulunan bir okula düzenlenen polis baskınında en az 50 öğrencinin yaralanmasını eden yüzlerce üniversite öğrencisinin Srinagar'da sokaklara döküldüğünü açıkladı.

Yetkililer, "Hindistan'a geri gidin" ve "Özgürlük istiyoruz" sloganları atan öğrenciler ile gösteriye müdahale eden güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığını bildirdi.

Güvenlik güçlerinin kendilerine taş atan öğrencilere biber gazlı ve plastik mermili müdahalesi sırasında çok sayıda kişinin yaralandığı kaydedildi.

Hindistan ve arasında İngiltere'den bağımsızlıklarını kazandıkları 1947'den bu yana tartışma konusu olan Keşmir'de 70 bin kişi, şiddet olaylarında yaşamını yitirdi.

Cammu Keşmir'deki direniş grupları, 1989'dan bu yana bağımsız olmak ya da Pakistan'a bağlanmak için eylemler yapıyor.

Kaynak : Dünyabülteni

Bu Haberler de var

Saldırıların azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Saldırıları azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.