‘Kendimi Artık ABD Başkanı Gibi Hissediyorum’

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, iki yıldır yürüttüğü başkanlık görevinde kendini oldukça ‘rahat’ ve artık ABD Başkanı gibi hissettiğini söyledi.

CBS kanalında yayımlanan “60 Dakika” programında konuşan Trump, “Benim ABD Başkanı olmam biraz gerçeküstüydü ama sanırım herkes için bu böyle.” diyen Trump, “Hatta arkadaşlarım için bile… Artık bana Donald demiyorlar. Bana Sayın Başkan diye hitap ediyorlar. Ben de onlara rahat olun diyorum. Bunu yaptığım işte öğrendim.” ifadelerini kullandı.

“Artık başkan gibi hissediyorum”

Aldığı kararlarla dünyayı şaşkına çeviren ve siyasi analistlerce öngörülemez bir kişilik olarak tanımlanan ABD Başkanı, “Şimdi artık kendimi Amerika Birleşik Devletleri Başkanı gibi hissediyorum.” diye konuştu.

Göçmen çocukları ailelerinden ayırma kararında ısrar edip etmeyeceği yönündeki soruyu yanıtsız bırakan Trump, konuşmasında yasa dışı göçmenliğin bazı sonuçlarının olabileceğine işaret etti:

“Eğer ebeveynlerin çocuklarıyla bir arada kalmasına onay verirseniz ne olduğunu biliyorsunuz. Sonrasında yasa dışı göçmenler ülkemize akın edecek. Dolayısıyla ülkemize yasa dışı yollardan gelmenin de sonuçları olmalı.”

Trump, çoğunluğu Guatemala, Honduras ve El Salvador gibi Latin Amerika’dan gelen binlerce göçmen çocuğu ailelerinden ayıran kararı uygulamaya koymuştu.

Dünyanın tepki gösterdiği kararla birlikte 2 bin 500 çocuk ailesinden ayrılmış, söz konusu karar Amerikalı federal yargıçlarca durdurulmuştu.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.