Pazartesi, 22 Nisan 2019

Katar: Sunulan maddeler talep değil, mesnetsiz iddialar

'de bulunan Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman El Sani, 'a abluka uygulayan ülkeler tarafından çözüm için sunulan maddelerin talep değil mesnetsiz iddialar olduğunu söyledi.

Temaslarda bulunmak üzere ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Dışişleri Bakanı El Sani, ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile görüşmesinin ardından Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan krize ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

, Birleşik Arap Emirlikleri (), ve tarafından krizin sonlandırılması için sunulan talep listesiyle ilgili Al Sani, "Bunlar talep değil, ispat edilmemiş iddialardır" dedi.

Taleplerin makul ve uygulanabilir olması konusunda ABD ile aynı düşüncede olduklarını belirten El Sani, halihazırda 'talep sürecini' değil, abluka uygulayan ülkelerin ilişkilerini kesmesine neden olarak gösterdikleri 'iddiaların belgelendirilmesi sürecini' yaşadıklarını ifade etti.

Talep sürecinin, ortaya atılan iddiaların belgelendirilmesi ve doğruluğunun ortaya çıkması sonrasında da varsa hataların giderilerek ilişkilerin düzeltilmesi için gereken bir süreç olduğunu kaydeden El Sani, "Talep listesinin sunulması yerine öncelikle ilişkilerin kesilmesine gerekçe gösterilen iddiaların masaya yatırılması ve o iddiaların kaynaklarının tüm taraflarca iyice araştırılması gerekiyor. Daha sonra ise tüm tarafların katılımı ile yaşanan krizden çıkılması için ortak çözüme ulaşılacak metin üzerinde anlaşılması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Ayrıca El Sani, taleplerin makul ve uygulanabilir maddelerden oluşması gerektiğini, bunun aksi talepleri kabul etmelerinin mümkün olmadığını vurguladı.

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.