Kadirov, Çeçenistan’ı haçlar ve kiliselerle donatıyor

Rus işgali altındaki Çeçenya’da yeni bir Ortodoks kilisesinin daha temeli atıldı.Bu seferki kilise,ülkenin kuzeyindeki Naurski İlçesi’nde inşa ediliyor.

Bu,Çeçenya’daki 6.kilisedir.Bölgedeki kaynaklardan edinilen bilgilere göre;2 şapel ve 1 kilise de komşu Şelkovskoy İlçesi’nde inşa edilecek.

Bu bağlamda,Çeçenya’da resmi rakamlara göre 17 bin Hristiyan’ın yaşadığını belirtelim.Ülkede görev yapan Rus işgalci askerleri,bu rakama dahil değildir.Bu nüfus için hali hazırda 7 kilise ve 2 şapel olduğu biliniyor.

Buna karşın,2 milyondan fazla Müslümanın yaşadığı tahmin edilen Moskova’da ise cami sayısı sadece 4. Rusya’nın başkentindeki en büyük cami ise bundan yaklaşık 100 sene evvel inşa edilmişti.

Çeçenya’daki Rus kuklası “Devlet Başkanı” Ramzan Kadirov, geçtiğimiz haftalarda da 2000 yılında bir grup mücahid tarafından etkisiz hale getirilen 100’ün üzerindeki işgal askerinin anısına Ulus-Kert Köyü yakınlarında bir “Anıt-Haç” diktirmişti.

5 Mart’ta Naurski’de düzenlenen kilisenin temel atma törenine,Rus işgalcilerin üst düzey yetkilileri ve papazlar katıldı.

Ülkede aynı günün sabah saatlerinde halkı oldukça korkutan bir deprem meydana geldiği bildirildi.Çeçen halkı,bu depremi Ulus-Kert’te dikilen “Anıt-Haç” ve Naurski’de temeli atılan kiliseye yordu.

Bu bağlamda, geçtiğimiz Ağustos ayında ülkede düzenlenen sözde “Uluslararası İslam Konferansı”nın yapıldığı günlerde de bölgede şiddetli fırtına ve sel baskınları olmuş,işbirlikçiler ve “tarikatçılar”ın organizasyonu büyük zarar görmüştü.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Ramzan Kadirov, 2000 yılında öldürülen Rus işgalciler için “Anıt-Haç” diktirdi!

Çeçenistan’daki Rus kuklası yönetimin elebaşı Ramzan Kadirov, bir süre evvel verdiği sözünü yerine getirdi ve …

Şeyh Said Buryatskiy ve şehadeti – 2 Mart 2010

Şeyh Said Buryatskiy Kafkasya’da şehadeti elde eden yiğitler arasına 2 Mart 2010′da dahil oldu. Şeyh, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.