Kabil’i kana bulayan bomba yüklü tankerin görüntüleri ortaya çıktı

Kabil'de geçtiğimiz hafta düzenlenen saldırıda kullanılan tankerin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı Kabil'de geçtiğimiz hafta düzenlenen saldırıda kullanılan tankerin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde bomba yüklü tankerin sokağın girişinde durduğu, kısa bir süre sonra ise infilak ettirildiği görülüyor.

İşte o görüntüler

Exclusive footage obtained by TOLOnews shows the moment Wednesday’s truck bomb was detonated at the Green Zone entrance in #Kabul city pic.twitter.com/H5OB9Ut3XF

— TOLOnews (@TOLOnews) 4 Haziran 2017

Patlamada 100'e yakın kişi yaşamını yitirmişti

Meydana gelen bu büyük patlamada yapılan son açıklamalara göre 100'e yakın kişi ölmüş, 400'den fazla kişi de yaralanmıştı.

Patlamanın gerçekleştiği bölge

Taliban'dan kınama mesajı

Saldırı sonrasında bir açıklama yayınlayan Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid, patlama ile hiçbir ilgilerinin olmadığını, bu tarz saldırılar belli bir plan dahilinde icra edildiğini ve amacın da halkın gözünde 'mücahitlerin' itibarlarının zedelenmesi olduğunu iddia etti.
Mücahid açıklamasında, İslam Emirliği'nin hiçbir zaman sivilleri hedef almadığını ve sivilleri hedef alan her türlü saldırıyı kınadığını kaydetti.
Kaynak: Mepa News

İslami Bülten / Haber Merkezi