İSRAİL, Yahudi Yasasını KUDÜS’te Uyguluyor

Kudüs’teki Arap Araştırmaları Derneği Harita Dairesi Müdürü Halil Et-Tufekci, işgal rejiminin yıkmak istediği El-Han El-Ahmer köyüne ve Batı Yaka’daki Yahudi yerleşimi sorununun nasıl çözülebileceğine değindi.

Et-Tufekci, Yahudi yerleşimi dosyası ele alınırken stratejik hatalar yapıldığını ve iş işten geçtikten sonra harekete geçildiğini ifade etti.

Et-Tufekci, Filistinlilerin Yahudi yerleşimi konusunda geç kalmasının işgal rejimini cesaretlendirdiğini ve Filistin tarafının “Büyük Kudüs” projesini iyi okuyamadığını söyledi.

Yahudi yerleşimi konusunda yapılan ölümcül hatalara değinen Et-Tufekci, Filistin hükümetinin Kudüs çevresindeki El-Han El-Ahmer gibi yerleri köy olarak kabul etmekte geç kaldığını bildirdi.

Et-Tufekci, hikayenin sonuna gelindiğini, geçmişte Yahudi yerleşiminin genişlenmesinin önlenebilecekken bugün Yahudi yerleşimcilerin sayılarının arttığını ve Filistinlilere karşı başkaldırdıklarını ifade etti.

Filistinli uzman, işgal rejiminin “Yahudi ulus devleti” yasasını pratikte uyguladığını ve Kudüs’ü işgal rejiminin bölünmez başkenti gördüğünü kaydetti.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.