İSRAİL Terörü GAZZE’ye Saldırdı En Az 1 ŞEHİT

İşgal ordusu bu sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine bir dizi hava saldırısı düzenledi ve en az 1 şehit olduğu belirtildi.

Saldırılar işgal ordusunun Gazze Şeridi’nden iki füze atıldığı, birinin Bi’r Es-Seba kentinde bir eve düştüğü ve maddi hasara yol açtığı iddiasının ardından geldi.

Kaynaklar, işgal ordusu uçaklarının Gazze kentinin güneyindeki Ebu Cerad, Deir El-Belah’ın batısındaki Et-Tel, Beyt Lahiya’nın batısındaki El-Vaha alanları ile Gazze kentinin doğusundaki Ez-Zeytun Mahallesi’nde bir alanı, Han Yunus’taki bir tarlayı ve Rafah’taki bir alanı hedef aldığını bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Rafah’a düzenlenen saldırıda üç kişinin yaralandığını, Gazze Şeridi’nin orta kesimini hedef alan saldırılarda ise ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etti.

Kaynaklar, öğrencilerin okula gidiş saatinde ve hemen öncesinde Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinde şiddetli patlama seslerinin işitildiğini söyledi.

Görgü tanıkları, Rafah’ta öğrencilerin hava saldırısı ve uçuşan şarapnel parçaları nedeniyle büyük korku yaşadıklarını belirtti.

Bu arada, işgal rejimi Savunma Bakanı Avigdor Lieberman’ın Beyt Hanun ve Kerem Ebu Salim kapılarının kapatılması, Gazzeli balıkçıların avlanma mesafelerinim üç mile düşürülmesi talimatı verdiği kaydedildi.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.