İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Batı Yaka ve Kudüs’te evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kişileri sorguya çekmek üzere götürdüğü ifade edildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Kefer Nime beldesinde iki kişiyi ve kentin güneybatısındaki El-Em’ari Kampı’nda da bir kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin ayrıca Kudüs’ün kuzeyindeki Kefer Akab’da bir kişiyi, Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesinde iki kişiyi, Cenin’in güneybatısındaki Kabatiye beldesinde bir genci gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin eski esir Lütfi Salah’ı El-Hıdır beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını, evde arama yaparak eşyalara zarar verdiğini ifade edildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus’un doğusundaki Rucib köyüne baskın düzenlediği ve Mutasım Cemal Ravacibe isimli genci gözaltına aldığını belirtti.

Nablus’un güneyindeki El-Leben Eş-Şarkiyye beldesine baskın düzenleyen işgal güçleri 21 yaşındaki Halid Abdülcebbar Drağime’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin dün gece Tulkerem’in Şuveyke banliyösünde geniş çaplı arama yaptığı kaydedildi.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL’in Amacı, Tüm FİLİSTİN’de Etnik Temizlik!

İşgal rejiminin yasal yerleşim alanı kabul etmeyerek defalarca yıktığı El-Arakib köyüne destek için düzenlenen haftalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.