İSRAİL Güçleri FİLİSTİNLİ 2 Ailenin Daha Evini YIKTI

İşgal güçleri El-Halil’de Filistinlilere ait iki evi yıktı ve elektrik üretiminde kullanılan güneş enerjisi panellerine el koydu.

Yahudi Yerleşimine Karşı Ulusal Direniş Komitesi Koordinatörü Ratib El-Cubur yaptığı açıklamada, işgal güçlerine ait buldozerlerin Musafir Yatta’ya bağlı mezralardan El-Halave Mezrasında mesken olarak kullanılan iki odayı yıktığını belirtti.

İşgal güçlerinin birçok evde bulunan ve elektrik üretiminde kullanılan güneş enerjisi panellerine el koyduğu belirtildi.

El-Cubur, yıkılan evlerin Yunus Ebu Arram ve Ahmed İsmail Ebu Arram isimli Filistinlilere ait olduğunu, evlerin ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıkıldıklarını söyledi.

Musafir Yatta beldesinin ve çevresinin son yıllarda işgal güçlerinin yoğun baskılarına maruz kaldığı ve işgalcilerin Filistinlileri göçe zorlayarak bölgeden uzaklaştırmak ve arazilerine el koymak istedikleri kaydedildi.

İşgal yönetiminin çevresi Yahudi yerleşkeleriyle kuşatılan bölgedeki Filistinlilerin evlerini ve çadırlarını yıktığı, Filistinliler veya Avrupa ülkeleri tarafından kendilerine hediye edilen şeylere el koyduğu belirtildi.

İşgal güçlerinin dün bölgeye giden tüm yolları kapattığı ve araçların bölgeye ulaşmasına izin vermediği bildirildi.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.