İSRAİL Askerleri Batı Şeria’da 15 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

Siyonist işgal güçleri erken saatlerden itibaren Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında 15 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 15 kişinin Batı Yaka’da işgal güçlerince gözaltına alındığını öne sürdü.

İşgal ordusu bildiride ayrıca Batı Yaka’nın güneyinde gerçekleştirilen aramalarda bir silah ele geçirildiğini iddia etti.

Yerel kaynaklar ve aktivistler, işgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Kefer Nime beldesinden iki kişiyi gözaltına aldığını belirtti.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın doğusundaki Kefer Malik beldesinden bir kişiyi ve Kudüs’ün kuzeybatısındaki Bedu beldesinden de bir kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Batı Yaka’nın güneyindeki Beytlahim vilayetinde de işgal güçleri Nahhalin beldesinden iki genci ve Ed-Devha beldesinden bir genci gözaltına aldı.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Beyt Ummer beldesindeki Aside bölgesinde iki eve baskın düzenlediğini ve evlerde arama yaptığını söyledi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin baskın sırasında 30 yaşındaki Muhammed Ahmed Halil El-Allami ve 22 yaşındaki eski esir İhab İsa Mahmud El-Allami’yi gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesinde dört kişiyi ve Kefer Sülüs beldesinde de iki kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.