İSLAMİ CİHAD: Eylemler Karada ve Denizde Sürecek!

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Ahmed El-Müdellel, 29 hafta önce başlayan Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Filistin halkının verdiği onca kurbana rağmen hedeflerini gerçekleştirinceye kadar karada ve denizde devam edeceğini söyledi.

Ablukayı Kırma ve Ulusal Hareket Heyeti’nin düzenlediği basın toplantısında konuşan Müdellel, yarın deniz mitinglerinin 12’ncisinin gerçekleştirileceğini açıkladı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin Filistin halkının işgale karşı mücadele biçimi olarak geliştirdiği bir metot olduğunu kaydeden El-Müdellel, işgalcilerin Filistin topraklarından ancak her gün devam eden çatışmalarla çıkarılabileceğini bildirdi.

Filistin halkının elinde işgalcilere karşı mücadele için birçok seçenek olduğuna işaret eden El-Müdellel, ablukayı kırmak ve iki milyon insanın çektiği sıkıntılara son vermek için ellerindeki tüm kartları kullanacaklarını belirtti.

Dönüş hakkının kutsal olduğunu ve bu haktan taviz verilemeyeceğini dile getiren El-Müdellel, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan da Filistin halkının barışçıl seçeneğine sahip çıkmasını istedi.

El-Müdellel, Filistinlilerin haklı davalarına karşı kurulan komplolarla mücadele edebilmek için bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe muhtaç olduklarını söyledi.

İslami Cihad lideri, işgale karşı barışçıl ve silahlı direniş ile siyasi mücadelenin devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.