IŞİD’den Canlı Bomba Saldırısı: 23 Rus ve Özel Kuvvetler Askeri Öldü

IŞİD’in Hama’nın doğusunda düzenlediği canlı bomba eyleminde 23 Rus ve Rejim askerinin öldüğü rapor edildi. Saldırı, bölgede ilerlemeye çalışan Rejim kuvvetlerini ve müttefiklerini geri püskürttü.

Canlı bomba eylemi, IŞİD’in kontrolünde olan Ukayrabat Kasabasında gerçekleştirildi. Kasaba, Hama Vilayetindeki Selamiye kentinde yer alıyor. Kasabadaki 10bin kişi aylardır abluka altında tutuluyor.

Yerel kaynakların Zaman El Wasl’a yaptığı açıklamada 23 askerin öldüğü saldırının ardından IŞİD, Ukayrabat’ı ve iki köyü ele geçirdi.

Görgü tanıkları saldırıda 7 Rus askerinin cesedini ve Rejim Ordusunun en önemli özel kuvvetleri olarak kabul edilen Dördüncü Zırhlı Birliği askerlerinin cansız bedenlerini gördüklerini aktardı.

Geçtiğimiz Salı, evlerini terk etmek zorunda kalan 15 Ukayrabat’lı Rejim’in İdlib kırsallarında düzenlediği hava saldırında hayatını kaybetmişti.

Hava saldırısının hedefi yüzlerce mültecinin sığındığı Vadi El Huseyb olmuştu.

IŞİD kontrolündeki Ukayrabat’tan kaçarak Vadi El Huseyb’e sığınan mültecilerin temel ihtiyaç ve yardımdan yoksun oldukları kaydedildi.

Esed Rejimi, geçen Aralık ayında Ukayrabat’a düzenlediği kimyasal saldırıda en az 90 kişinin ölümüne neden olmuştu.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Kenyalı Müslümanların Kamplarda Yaşam Mücadelesi

Somali sınırında iki hafta önce Eş-Şebab'ın bastığı İshakani köyünden kaçan 300'den fazla Müslüman aile geçici …

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.