Cuma, 22 Mart 2019

IŞİD, Drone Saldırılarına İlişkin İnfografik Yayınladı

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

, destekli / ile ’nın doğu kırsalında çatıştı. Yerel kaynaklar, çatışmalarda 8 PKK/ üyesinin öldüğünü doğruladı.

PKK/PYD liderliğinde kurulan Demokratik Güçleri SDG’nin Rakka Vilayetinde ilerlemeye devam etmek için çaba sarf ettiği aktarılıyor.

PYD’nin bölgedeki Arapları tutuklayarak IŞİD’e karşı zorla savaştırdığı yönünde haberler aktaran kaynaklar, IŞİD’in Rakka’nın doğusunda yer alan Sahmiyet köyündeki çatışmalarda 8 PYD askerini öldürdüğünü 2’sini de yaraladığını bildirdi.

IŞİD’in Goran, Sabah El Hayr, ve Sahmiyet köylerindeki birçok PYD pozisyonunu hedef alan saldırılar düzenlediği de gelen haberler arasında.

Amaq Haber Ajansı, IŞİD’in Kuveyris’te Esed Rejimini ’da da Şii ve Kürt unsurları hedef alan canlı eylemleri düzenlediğini duyurdu.

Öte yandan IŞİD’e yakınlığı ile bilinen Yakin Medya, geçtiğimiz bir ay boyunca IŞİD tarafından Suriye ve ’ta düzenlenen 81 saldırısında 39 kişinin öldüğünü ve 103 kişinin de yaralandığını kaydetti.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.