Salı, 23 Nisan 2019

İşgalcilerin Saldırıları Apaçık ve Tehlikeli Bir Oyun

​​​​​​​İslami Hareketi (), ahmakça politikalarının tüm sorumluluğunun işgalci İsrail'e ait olduğunu söyledi ve direnişe ait alanlara düzenlenen saldırıları "apaçık ve tehlikeli bir oyun" olarak niteledi.

İşgal rejimini gerginliği tırmandırmaması yönünde uyaran Hamas, sonucu hesap edilmeyen politikaların yol açabileceği her türlü gelişmeden rejiminin sorumlu olacağını söyledi.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum konuyla ilgili yayınladığı ve Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, işgal rejiminin saldırılara bahane üretmek için Şeridi'nden füze atıldığını iddia ettiğini ve adına bir de bildiri uydurulduğunu ifade etti.

Burhum, bu apaçık ve tehlikeli oyunu daha ileriye götürmemesi, gerginliği sürdürmemesi ve Filistinlilerden hiçbirine zarar vermemesi yönünde işgal rejimini uyardıklarını belirtti.

İşgal ordusu topçusu ve savaş uçakları bu sabah (27 Haziran Salı) erken saatlerde Gazze Şeridi'nde direnişe ait bazı alanlara bir dizi düzenledi.

Saldırılarda maddi hasar meydana gelirken ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

FİEM

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.