İşgal Güçleri El-Halil’de Filistinli bir aktivisti gözaltına aldı

Batı Yaka’nın El-Halil kentinde Yahudi yerleşimciler için belediye kurulması kararını protesto gösterisine katılan Filistinli bir aktivist işgal güçlerince gözaltına alındı.
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre işgal güçleri Raid Ebu İrmile isimli aktivisti dün (3 Eylül Pazar) işgalcilerle Filistinliler arasında çıkan çatışmanın ardından gözaltına aldı.Fetih Medya

Protesto gösterisine katılanlar İbrahim El-Halil Camii yakınlarındaki Ğays Mahallesi girişini kapatan ve Yahudi yerleşimcilerin geçişlerini kolaylaştırmak için mahalle sakinlerinin hareketlerini kısıtlayan tel örgünün kaldırılmasını istedi.
İşgal rejimi El-Halil’deki Yahudi mahallesine belediye kurma hakkı verdi ve Şimdi Barış örgütü bu adımın kentteki ırkçı ayrımcılığı güçlendireceğini söyledi.

İşgal ordusu, yerel yönetimlerini oluşturdukları yerel konseyle yasal olmayan bir şekilde yürüten Yahudi yerleşimcilere yasal yerel yönetim hakkı sağlayan kararın imzalandığını açıklamıştı.
İşgal ordusunun bildirisinde, El-Halil’deki Yahudi mahallesi sakinlerini temsil edecek bir belediyenin kurulmasına karar verildiği ifade edildi.

Fetih Medya

Kaynak: FİEM

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Suudi Arabistan ve Bahreyn IRGC’yi Terör Listesine Ekledi

SPA haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi Arabistan ve Bahreyn İran Devrim Muhafızları’nı (IRGC) terör örgütü …

Gazze Gece Boyunca Bombalandı

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındakiGazze Şeridi’nden sınırın İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle Gazze’de bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.