İşgal Güçleri Batı Yaka’da beş Filistinliyi gözaltına aldı

İşgal güçleri Kurban Bayramı’nın dördüncü gününde bu sabah (4 Eylül Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında beş Filistinliyi gözaltına aldı.
Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri işgal güçlerinin Cenin vilayetine bağlı Kabatiye beldesine baskın düzenleyerek Muhammed Cevabira’yı gözaltına aldığını ve evinde arama yaparak ailesine kötü davrandığını söyledi.
İşgal güçlerinin Cevabira’nın evine komşu birçok eve de baskın düzenleyerek arama yaptığı kaydedildi.
İşgal güçlerinin Beytlahim vilayetinde de Beyt Ficar beldesi sakinlerinden eski esir Mahmud Ferhan Diriyye ile İslami Cihad lideri şehit Muhammed Şehhade’nin oğlu Ayetullah Muhammed Şehhade’yi gözaltına aldığı bildirildi.
Ramallah vilayetinde de işgal güçleri Beyt Rima beldesine baskın düzenledi ve Filistin Polisi memurlarından Velid Faik Er-Rimavi’yi gözaltına aldı.
İşgal güçlerinin Kudüs’e bağlı Beyt Anan beldesinde de Rami Imad Rebi isimli Filistinli genci gözaltına aldığı ifade edildi.

Kaynak: FİEM

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Suudi Arabistan ve Bahreyn IRGC’yi Terör Listesine Ekledi

SPA haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi Arabistan ve Bahreyn İran Devrim Muhafızları’nı (IRGC) terör örgütü …

Gazze Gece Boyunca Bombalandı

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındakiGazze Şeridi’nden sınırın İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle Gazze’de bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.