İranlı Şii Din Adamı: Camilere İngiliz, Avustralya, Amerika Bayrakları Asıp Dalgalandıralım


İranlı şii din adamı Muhammed Tevhidi sapık görüşlerinde jubile yaptı ve ''Camilerin tepesine İslami radikalliği reddeden İngiliz/Avustralya/Amerika bayrakları asıp dalgalandıralım.'' teklifi yaptı.

Asyanınsesi sitesinin haberine göre; İranlı Şii ilim adamı Muhammed Tevhidi, Ahmediye(Kadıyanilere) ait bir mescide düzenlenen saldırı hakkında açıklamalarda bulundu.

‘Ahmediye (Kadıyani) Müslümanları çok barışçı ve sevgi dolu imanı olan bir zümredir, mükemmel bir halifeleri var ve her daim insanlığa hizmete adanmışlar’ diyen Şii din adamı Tevhidi sözlerini ‘radikaller bu yüzden onların camilerine saldırıyor’ ifadeleriyle sürdürdü.

Şii din adamıTevhidi, ‘radikaller’ olarak tanımladığı cihat yanlılarının Şiiler ya da diğer inanç gruplarının camilerine saldırmalarını engellemek için ‘bir teklif’ sundu.

Şii din adamı Tevhidi şunları söyledi: “Bir teklifim var: Camilerin tepesine İslami radikalliği reddeden İngiliz/Avustralya/Amerika bayrakları asıp dalgalandıralım. Bu yol sayesinde aşırılar, Batı’yı seven azınlıkların camilerine saldırmayacaktır.”

Şii din adamı Tevhidi kısa açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Hiçbir camiye, kiliseye ve tapınağa saldırıyı desteklemiyorum fakat bu benim bulduğum geçici bir çözüm olabilir.”