Pazartesi, 22 Nisan 2019

İran’da Sel: 35 Ölü

İran’ın Doğu eyaletinde başlayan ve 4 eyaleti etkisi altına alan şiddetli yağışın neden olduğu selde en az 35 kişi öldü.

İran’ın Doğu Azerbaycan eyaletinde başlayan ve ülkenin kuzeybatısındaki 4 eyaleti etkisi altına alan şiddetli yağışın neden olduğu selde 35 kişi hayatını kaybetti.

İran resmi haber ajansı ISNA, ülkenin kuzeybatı bölgesindeki Doğu ve Batı Azerbaycan ile ve Zencan eyaletlerinde meydana gelen sel felaketinde şu ana kadar 35 kişinin öldüğü, 8 kişinin ise kayıp olduğunu duyurdu.

Cuma günü erken saatlerde başlayan şiddetli yağışın neden olduğu selde, ölüm ve kayıp vakalarının çoğu seli izleyenlerin suya kapılmasından kaynaklandı.

İran Afet Yönetimi Organizasyonu Başkanı İsmail Naccar da bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, sel felaketinde kaybolanların bulunması için arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

İçişleri Bakanının emriyle afet bölgelerine gitmek üzere yola çıktığını belirten Neccar, bölge halkına “nehir ve su yolu havzalarından uzak durmaları” uyarısında bulundu.

Sel felaketinin etkili olduğu 4 eyalete bağlı birçok köy ve kasabadaki yol ve altyapı sistemlerinde büyük maddi zarar da oluştu.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Saldırıların azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Saldırıları azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.