Cumartesi, 20 Nisan 2019

İran: İsrail İslam ülkeleri arasında ihtilaf yaratmak istiyor

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, İsrail Başbakanı 'nun ziyaretini eleştirdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Umman ziyaretine tepki gösterdi. Kasımi, "Bize göre bölgenin İslam ülkeleri, Beyaz Saray baskısı altında, Siyonist rejime bölgede yeni sorunlar yaratması için çalışma alanı vermemeliler. Bu Müslüman ülkeler arasında ihtilaf yaratmak ve 70 yıllık Mazlum halkına yaptığı zulümleri gizlemek istiyor." şeklinde konuştu.

İran'in resmi haber ajansı IRNA'nın haberine göre Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, "’ın Başkanlığından bu yana Siyonist lobinin, bu rejimin gayrı meşru menfaatleri ve İslam ülkelerine bu rejimle ilişkilerin normalleşmesi için baskı yönünden faaliyetlerini artırdığını" söyledi.

Kasımi, ‘’Tecrübe, geri adım atmanın ve ile Siyonist rejimin gayrı meşru isteklerine boyun eğmenin, onları bölgede ilerlemek ve Filistin halkının haklarını göz ardı etmeleri için cesaretlendirmesini göstermektedir.’’ dedi.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Hugh Hewitt Radyo programında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci …

‘İmam Hüseyin öldü’ diyen gazeteci İran’da tutuklandı

İran'da Hz. Hüseyin için "şehit oldu" yerine "öldü" diyen gazeteci tutuklandı. İran yargısı, Hz. Hüseyin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.