İran: İsrail İslam ülkeleri arasında ihtilaf yaratmak istiyor

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Umman ziyaretini eleştirdi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Umman ziyaretine tepki gösterdi. Kasımi, "Bize göre bölgenin İslam ülkeleri, Beyaz Saray baskısı altında, Siyonist rejime bölgede yeni sorunlar yaratması için çalışma alanı vermemeliler. Bu rejim Müslüman ülkeler arasında ihtilaf yaratmak ve 70 yıllık Mazlum Filistin halkına yaptığı zulümleri gizlemek istiyor." şeklinde konuştu.

İran'in resmi haber ajansı IRNA'nın haberine göre Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, "Trump’ın Başkanlığından bu yana Siyonist lobinin, bu rejimin gayrı meşru menfaatleri ve İslam ülkelerine bu rejimle ilişkilerin normalleşmesi için baskı yönünden faaliyetlerini artırdığını" söyledi.

Kasımi, ‘’Tecrübe, geri adım atmanın ve Amerika ile Siyonist rejimin gayrı meşru isteklerine boyun eğmenin, onları bölgede ilerlemek ve Filistin halkının haklarını göz ardı etmeleri için cesaretlendirmesini göstermektedir.’’ dedi.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

İstanbul’daki Suriye zirvesi Alman ve Rus basınında geniş yer buldu

İstanbul’da düzenlenen Suriye konulu dörtlü zirve Alman ve Rus basınında geniş şekilde yer aldı. İstanbul’da …

ABD: Kaşıkçı’nın öldürülmesi istikrarın altını oyuyor!

Kaşıkçı’nın öldürülmesi gibi olayların Orta Doğu’daki istikrarın altını oyabileceğini belirten Savunma Bakanı Mattis, ABD’nin olayın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.