Salı, 23 Nisan 2019

İran askeri Irak’ta cesetlerin kafasını kesiyor! (Video)


İran ’i insanlık dışı cinayetlerle suçlarken İran’ın Şii askerleri dünyanın tepkilerine yol açan 'in sahnelerinden daha vahşicesini yapıyorlar. (Video)

ISLAHHABER HABER MERKEZİ
Dünya IŞİD’in çağdışı cinayetlerini konuşurken İran askerlerinin ve Suriye’deki çağdışı cinayetleri IŞİD haberlerinin arasında kaybolup gidiyor.
Ehl-i Beyt’i örnek aldıklarını, Ehl-i Beyit kabirlerini korumak için Suriye’ye ve Irak’a girdiklerini söyleyen fakat IŞİD’den ziyade muhalif gruplarla savaşan İran askerleri ve Şii militanların cinayetlerinin bazı örneklerini daha öncede paylaşmıştık.
İrandan kısa kısa haberine göre; Bu videoda Ekber Haydari adında bir İranlı Muhafızlar Üyesi Irak Ninova İli el-Hazer köyünde “IŞİD üyesi olduğunu söylediği” bir kişinin cesedini müsle ediyor ve onun kafasını kesiyor, bacak ve kollarını bölüyor.
Haydari, videoda “Yaklaşık 7-8 gün önce burada 10 IŞİD’ci öldürdük. Kafalarını kesmemize izin vermemişlerdi. Bu bizim Hz. Fatima’ya saygısızlık edenin cezasıdır. Biz asla bunların günahını affetmeyiz. Şunları kesmek parçalamak bizim kursağımızda kalmıştı. Komutanlar doğru düzgün kafalarını ellerini bacaklarını kesmemize izin vermediler. Şimdi kafasını kesip telafi etmek için döndük. YA ALİ” diyor.
Aynı kişi “Biz buraya Fatima’ya atılan tokadın intikamını almaya geldik” diyor! Şiiler Hz. Ömer’in Hz. Fatima’ya attığını savunup Sünni Müslümanları öldürdüklerinde “Fatima’ya atılan tokadın intikamını aldık” diyorlar.
Bu cesetlerin IŞİD üyelerine ait olup olmadığı hiçbir bağımsız medya tarafından ispatlanmamıştır. İran IŞİD ile savaştığını öne sürüyor fakat birçok medya kuruluşu, İran’ın IŞİD ile değil, Sünni gruplarla savaştığını öne sürüyor.
Aylardır 'da ele geçirdikleri yerlerde katliamlar yapan İran askerleri, geçtiğimiz haftalardada bir sivilin başına balyoz vurarak öldürmüştü. Dünya ve medyasında ''SONA YAKLAŞILDI – MUSUL ÖZGÜRLEŞTİRİLDİ – MUSUL İŞİDDEN GERİ ALINDI – MUSULDA SİVİLLER İŞİD'DEN KURTARILDI'' başlıklarıyla atılan manşetlerin perde arkasındaki katliamlar sürekli gizleniyor.
Kaynak : ISLAH HABER

Islah haber sitesinden alıntılanmıştır.

Bu Haberler de var

İsrail’den Hamas’a Saldırı

İsrail Savaş uçaklarının, dün gece Hamas’a ait 8 alanı bombaladığı bildirildi. İsrail Rejim Ordusu, dün …

Adil Abdul Mehdi Yemin Etti

Çarşamba günü Adil Abdul Mehdi, Irak başbakanı olarak yemin etti. Kabine listesinde geçici petrol bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.