Pazartesi, 22 Nisan 2019

Instagram, Snapchat’i kendi silahı ile vurdu!

Facebook'un bünyesinde bulunan Instagram, sektördeki en büyük rakibi Snapchat'i kendi silahı ile vurdu

Son dönemde Snapchat'teki özelliklerin neredeyse birebir aynısını platforma entegre ettiği gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefinde olan Instagram, bu defa Snapchat'in bir adım önüne geçmeyi başardı.

200 MİLYON KİŞİ KULLANDI

Şirket bu özelliğin kullanıma sunulmasından yaklaşık 1 yıl sonra, her gün 200 milyon kullanıcının 'Instagram Hikayeler' özelliğini kullandığını açıkladı.

'FİKİR HIRSIZLIĞI SUÇLAMASI'

Başka bir deyişle "fikir hırsızlığı" ile suçlanan Instagram'ın rakibinden esinlendiği özelliği işe yaramışa benziyor.
Snapchat'i bünyesine katmak için 3 milyar dolarlık bir teklif yapan ve red cevabı alan Facebook, çareyi Snapchat'in izinden gitmekte bulmuştu.

INSTAGRAM STORIES'İN SUNDUĞU ÖZELLİKLER NELER?

Özelliğin ismi Snapchat'teki ile aynı; Instagram Stories yani 'Instagram Hikayeleri'. Söz konusu yeni özellik sayesinde kullanıcıların Instagram'da yaptığı paylaşımlar 24 saat sonra otomatik olarak silinebilecek.
Instagram Stories özelliğini kullanan Instagram üyesi bu özellik ile platforma yüklediği paylaşımları istediği kişi veya kişiler ile paylaşabilecek.
Başka bir deyişle otomatik olarak silinecek olan paylaşımlar kullanıcıların aynı Snapchat'te olduğu gibi özel (geçici) paylaşım alanları oluşturmasına olanak sağlayacak.

2012 YILINDA SATIN ALINMIŞTI

2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram, yeni özelliği içinde kullanıcıların yazı yerleştirmesine ve çizimler eklemesine de izin veriyor.

UYGULAMANIZI GÜNCELLEYİN!

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram yeni özelliğini hem iOS hem de Android platformundaki uygulamalarına getirdi.
Instagram Stories'i kullanmak için kullanıcıların tek yapması gereken uygulamalarını App Store veya Play'den güncellemek.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Twitter artık 280 karakter

Twitter, yaptığı resmi açıklamayla karakter sınırını (şimdilik bir grup kullanıcı için) 280 karaktere yükselttiğini duyurdu. …

Ebu’l A’lâ el-Mevdudi nin vefatının 38. yıldönümünü rahmetle anıyoruz

İslam Alimlerinden Ebu’l A’lâ el-Mevdudi’nin vefatının 38. yıldönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Mevdudi, 25 Eylül 1903 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.