Perşembe, 24 Ocak 2019

İdlib Şüheda Kampı’nda bazen orucu sahursuz tutuyoruz!


Sekine Diyab Reşit: “Bazen orucu sahursuz tutuyoruz. Bu ne olacağı belli değil. Henüz bir yardım ulaşmadı” dedi.

’de halk, Beşşar rejiminin yoğun saldırıları ve iç savaş nedeniyle bu yılda ayına sıkıntı ve yardıma muhtaç durumda giriyor. Onbinlerce aile uzanacak yardım elini bekliyor.

Suriye’de iç savaş nedeniyle milyonlarca sivil, ülkenin farklı bölgelerinde Ramazan ayını buruk karşılamaya hazırlanıyor.

Bölge halkı, güçleri ve destekçilerinin ülkenin farklı yerlerine düzenlediği saldırılar altında sekizinci Ramazanı karşılıyor. nedeniyle onbinlerce aileye yardım ulaşamıyor.

Ramazan ayının en zor geçtiği yerlerden biri de bu sene yine sığınmacı kampları olacak.

Şam ve ’ta abluka altındaki bölgelerden yapılan zorunlu tahliyelerle sığınmacı kamplarının yükü bir kat daha arttı.

Evlerini ve yaşadıkları bölgeleri rejimin saldırıları yüzünden terk ederek nisbeten daha güvenli sığınmacı kamplarına göç eden on binlerce aile, Ramazan’da uzanacak yardım elini bekliyor. İdlib’deki Şüheda (şehitler) Kampı’nda yaşayan 5 çocuklu Sekine Diyab Reşit, yaptığı açıklamada, “Bazen orucu sahursuz tutuyoruz. Bu Ramazan ayı ne olacağı belli değil. Henüz bir yardım ulaşmadı.” dedi.

Eşini, rejimin işkenceleri sonucu kaybettiğini aktaran Reşit, “(İdlib’de) Atme bölgesindeki Şüheda kampına sığındık. Altı yıldır 5 çocuğumla birlikte burada yaşıyorum.” şeklinde konuştu.

Sığınmacı kamplarında Ramazan aylarını kıtlık içinde geçirdiklerini dile getiren Reşit, “Eğer yardım getirilip bir kaç gıda kolisi dağıtılırsa tokuz, yoksa çocuklarımla aç kalırız. İftar tabağında yardım kolisinde ne varsa onu yiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Reşit, sabit bir gelirlerinin olmadığını ve tarlalarda günlükçü olarak 3 çocuğuyla birlikte çalıştıklarını belirterek, saat başı ücretlerinin 100 Suriye Lirası (1 TL) olduğunu belirtti.

Kaynak : Diriliş Postası

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Bahreyn Kralı ve ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife, cuma günü el-Kudeybiye Sarayı’nda ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’i …

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Hugh Hewitt Radyo programında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.