Ana Sayfa AVRUPA 27 Haziran 2017 12 Görüntüleme

Hristiyan teröristlerden Hollanda’da cami tehdidi


Hollanda’da es-Sünne Camisi’ne Hristiyan terörünü ifade eden tehdit mektubu ile oyuncak bir kamyon gönderildi.

Hollanda’nın Lahey kentindeki As-Soennah Camisi’nin Facebook sayfasından paylaşılan yazılı açıklamada, camiye İslam düşmanlığı ifadeler içeren bir tehdit mektubu ve yanında oyuncak bir kamyon gönderildiği bildirildi.

Oyuncak kamyonun fotoğraflarının da paylaşıldığı açıklamada, mektupta “Bir kamyon okula ya da camiye çarpıyor. Bunu unutma!” ve “Her hafta ayrı bir arabanın size yapacağı saldırı uyanmanıza sebep olacaktır. Onun için sakının!” ifadelerinin yer aldığı belirtildi.
Fetih Medya

“ENDİŞELİYİZ”
As-Soennah Camisi İmamı Abdelhamed Taheri, yaptığı açıklamada, aldıkları tehdit içeren mektubun ürkütücü olduğunu ve bu yüzden endişeli olduklarını söyledi.

Bu tehditlerin ilk defa olmadığını, yılda birkaç defa buna benzer tehdit aldıklarını belirten Taheri, “Aslında bu mektubu geçen hafta cuma günü aldık ama bilerek ilk etapta dışarıya yansıtmadık. Ramazan ayı içerisinde ve bayramda camilerde yoğun bir kalabalık var. Bu yüzden cemaate gereksiz yere korku vermemek ve kötü düşüncede olan insanların aklına bu tür fikirlerin gelmemesini sağlamak için bu kararı aldık.” dedi.

Birilerinin sorumluluk alması gerektiğini savunan Taheri, “Son zamanlarda özellikle Avrupa’da Müslümanlara yapılan saldırılardan dolayı artık içinde bulunduğumuz durumun farkında olmamız gerektiğini düşündüğümüz için bu sefer dışarıya yansıtma kararı aldık. Ayrıca bazı politikacıların ve medyanın yaptığı İslam karşıtı açıklamaların bu tehditlere sebep olduğunu düşündüğümüzden artık bu kişilerin sorumluluk bilincinde olmaları gerektiğine vurgu yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Taheri, durumu aynı gün polise bildirdiklerini söyleyerek polis ve belediye yetkilileriyle devamlı irtibatta olduklarını da sözlerine ekledi.

Nankör HOLLANDA…
Eğer Osmanlı olmasaydı şuan Hollanda’diye bir kara parçası olmayacaktı. İşte tarihi vesikalar:

Fetih Medya Fetih Medya LIVER TVRCX DAN PAVS – LİEVER TURKS DAN PAPS

Hollandalılar bağımsız olmak için Habsburg İmparatorluğu’na karşı isyan etmiştir (Hollanda İsyanı 1566). Bu isyanda Kanuni Hollandalılara maddi yardımda bulundu, Osmanlılar da zaten Habsburg İmparatorluğu’yla savaşta idi. Habsburgların İspanya kolu Hollanda’yı işgal etti ve Tachtigjarige Oorlog başladı , 1568-1648.

Bu savaşta Osmanlı Hollanda’ya asker gönderdi ve Zeeland Zaferi’nde (1599-1604) Habsburgların İspanya koluna büyük bir yenilgiye uğrattılar. Maurits (Turuncu William’in oğlu) 1604’te bu bölgeye ‘Turkeye’ adını koymuştur ve o isim hala kullanılır. ‘Turkeye’ kenti Hollanda’nın güneyinde, Zeeland Sluis ilçesine bağlıdır.

Zeeland bölgesindeki Turkeye haricinde, Hollanda’daki kimi yerleşim yerlerinin (Krimpen a/d ijssel ,) simgeleri 3 hilal’den oluşmaktadır.

Bölgedeki Osmanlı izleri bununla da sınırlı değil. Türkiye adlı köye sadece 15 dakika uzaklıktaki Sint Anna Ter Muiden adlı kasabanın da Osmanlı ile ilgili bir öyküsü var. Burada da hiç Türk yok. Ancak sakinlerine ‘Türkler’ deniyor. Kasabanın meydanında, tepesinde sarık figürü, ortasında Osmanlı hilali bulunan tulumbalı bir çeşme karşılıyor ziyaretçileri.

Yine 1600’lü yıllarda bölge halkı, zor durumdaki bir Osmanlı ticaret gemisine yardım etmiş. Gemidekiler padişaha durumu anlatınca, padişah, Ter Muidenliler’i İstanbul’a davet etmiş. Davete icabet eden Hollandalılara padişah, gümüş bir hilal hediye etmiş. Ve kasaba sakinleri, bu hilali, kasabanın armasına dâhil etmiş. İşte o gün bu gündür Sint Anna Ter Muiden halkı, Hollanda’nın Türkleri olarak biliniyor.

MADALYON:
Het Ottomaanse Rijk speelde een rol in het ontstaan van de onafhankelijke Nederlandse republiek. Geuzepenning in de vorm van een halve maan waarop staat ”liever Turks dan Paaps” Deze geuzepenningen zijn een belangrijk bewijs van de Nederlanders die in die tijd liever door de Ottomaanse rijk geregeerd wilden worden.

-1612 Verdrag met de ‘Verheven Porte’, waardoor Nederland met Turkije mag handelen.

-1612 kwam de eerste Nederlandse ambassadeur, Cornelis Haga, in Istanboel aan en werden diplomatieke betrekkingen aangeknoopt.

-De Ottomanen de eerste land die de onafhankelijke Nederlandse Repuliek erkende!!

Ne yazık ki Hollanda bunu tarih kitaplarında yazmaz ve okullarda öğretmez. Lakin Türklerin ‘barbar’ olduğunu ,Hollanda’nın her tarih kitabında dile getirmekten de geri durmaz..!

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya *GEUZEN MADALYASI 1570 LIVER TVRCX DAN PAVS – LİEVER TURKS DAN PAPS EN DESPIT DE LA MES – IN SPITE OF THE “MASS “ ANLAMI: “PAPA’DAN ZİYADE TÜRKLER , ROMA KATOLİK KİLİSESİNE-KOMÜNYONUNA” KARŞI *Krimpen a/d İjsel belediyesinin sembolü

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya
KRİMPEN A/D İJSEL

*Sluis kasabasının Turkeye beldesi

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya
TURKEYE / SLUİS NEDERLAND

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | sancakweb.com