Hindu erkekle evlenmeyi reddeden Müslüman kadın yakılarak öldürüldü

Hindistan'da Hindu bir erkekle evlenmeyi reddeden Müslüman bir genç kadın yakılarak katledildi.

Hindistan'da Hindu bir erkekle evlenmeyi reddeden Müslüman bir genç kadın yakılarak katledildi.

Olay, ülkenin doğusundaki Bihar eyaletine bağlı Vişali ilçesinde meydana geldi. Bölge kaynakları tarafından bilgilere göre, 20 yaşındaki "Gülnaz Fatıma" isimli Müslüman kadın, aylardır Hindu bir erkek tarafından kendisiyle evlenmesi için tacize uğruyordu.

Müslüman kadın, ölümüne sebep olan saldırıdan kısa bir süre önce paylaştığı videoda, Hindu gençle evlenmek istemediğini çünkü kendisinin Müslüman olduğunu belirtmişti.

Gülnaz, videoyu yayınladıktan bir süre sonra, evinin önünde, evlenmeyi reddettiği Hindu adam ve babasının da aralarında olduğu 3 kişinin saldırısına uğradı. Gülnaz, üzerine gazyağı dökülerek ateşe verildi. Vücudunun yüzde 75'i yanan kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Genç kadını yakarak katleden Satish Rai ve suç ortakları tutuklanmadı. Gülnaz'ın ailesi olayın soruşturulması için çağrı yapsa da iktidardaki Hint milliyetçisi BJP hükümeti kolluk güçleri henüz bir adım atmış değil.

Yakılarak öldürülen genç kızın annesi, kızının cesediyle birlikte adalet talebi amacıyla meydanda oturma eylemi gerçekleştirdi.

Hindistan'da Müslümanlara yönelik şiddetin her geçen gün arttığı ve çok sayıda Müslümanın benzer şekillerden katledildiği biliniyor.

Kaynak: Mepa News