Çarşamba, 23 Ocak 2019

Hilal’in gözetlenme konusunda | Son dakika


'inin gözetlendiği ülkelerden tek tek açıklamalar yapılmaya başlandı. 2018 yılı Ramazan ayının hilali …

İslam ümmetinin Ramazan'a başlaması için beklediği Hilal hakkında gözetlenen ülkelerden tek tek açıklamalar gelmeye başladı.
Dünyanın her yerinde müslümanların heyecan ve özlemle beklediği için geri sayım başladı. Merakla beklenen " ne zaman başlıyor?" Hilal gözüktü mü? Bu sorulara yönelik cevaplar belli olmaya başladı.
, ve , ve dünyanın neredeyse tamamındaki ülkeler'de yer alan bağımsız kuruluşlarda dahil olmak üzere birçok ülke Hilal'i bu havada görmenin mümkün olmadığını, Şaban ayının 30'a tamamlanmasını bildirdiler.
Bağımsız kuruluşlardan gelen açıklamalar doğrultusunda Bahreyn, Katar, Fas ve Suudi Arabistan başta olmak üzere onlarca ülke Şaban ayını 30'a tamamlanıyor dedi. Ramazan'ın 1. günü 17 Mayıs perşembe günü olacağını bildirdiler.

Ramazan ayı Hilal görülmemesi üzerine 16 Mayıs gecesi kalkılacak sahura iştirak ile başlayacak. Yani 2018 Ramazan orucu 17 Mayıs 20018'te 1. gün ile başlayacaktır.

Kaynak : ISLAHHABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Bahreyn Kralı ve ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife, cuma günü el-Kudeybiye Sarayı’nda ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’i …

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Hugh Hewitt Radyo programında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.