Perşembe, 24 Ocak 2019

Haris En Nazari’den “Günümüzde İbadet Edilen Bir Takım Tağutlar” Konuşması

Arap Yarımadasındaki ’ye yakın hesaplar, örgütün dini liderlerinden Haris En Nazari’nin ‘Günümüzde İbadet Edilen Bir Takım Tağutlar’ başlıklı konuşmasını yayınladı. ’nin üzerinde özellikle durduğu ‘vela-bera akidesiyle’ direkt ilintili konu, örgütün hareket metodu için de yol belirleyici ana unsur olarak değerlendiriliyor.

Haris En Nazari’nin Günümüzde İbadet Edilen Bir Takım Tağutlar başlıklı konuşmasını uluslararası güvenlik politikaları araştırmacıları için Türkçeleştirdik:

“Günümüzde İbadet Edilen Bir Takım Tağutlar

1-Bu tağutların ilk türü Şeytandır; melun şeytan. Kendisinden Allah’a sığınırız. Allah buyurur ki: “Ey Ademoğulları! Size, şeytana kulluk etmeyin; çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır diye bir and vermedim mi ve Bana kulluk edin, doğru yol budur.” Şeytan, Allah’tan gayrı tapınılan olmuştur ve bu yüzden Şeytan, tağuttur.

2-Allah’tan gayrı tapılan ikinci tür tağut ta yöneticilerdir, onlar ki Allah’ın Şeriatını değiştirmişlerdir. Allah’ın Şeriatının karşısına dikilen ve onu değiştiren yöneticiler. Bu nedir? Bir tağuttur. Allah buyurur ki: “Her kim Allah’ın indirdikleriyle hükmetmezse onlar kafirlerin ta kendileridir.” Ve buyurur ki: “Her kim Allah’ın indirdikleriyle hükmetmezse onlar fasıkların ta kendileridir.” İşte bu ikinci türdür, Şeriatı değiştiren, dini değiştiren yöneticidir ve o tağuttur.

3-Bu zamandaki üçüncü tür tağutlar, millet meclisleri ya da parlamentolardır; bunlar da bir tağuttur. Neden bir tağuttur? Çünkü bu millet meclisleri, Allah’ın yasalarından başka kanunlar yasansın diye kanun teklifleri veriyor. Ve bir Parlamenterin görevi halk için yasamada bulunmaktır ki işte bu yüzden yasama meclisi diye anılırlar. Bir Şura Meclisi vardır fakat bu devletlerde Şura Meclisinden söz edemiyoruz, evet, yasama meclisinden söz edebiliyoruz o da kanunlar yasayıp halka uyguluyorlar.

Allah buyurur ki: “Yoksa onların, dinden Allah’ın izin vermediklerini kendilerine şeriat (yasa) kılan ortakları mı var? Eğer ayırım sözü olmasaydı aralarında hüküm verilmiş olurdu. Gerçekten zalimler için acıklı bir azap vardır.” İşte bu da üçüncü tür tağuttur, parlamenter meclis, parlamenter, yasama meclisi tağutlardandır. Neden? Çünkü onlar insan için teşride (yasamada) bulunurlar, onların görevi teşride bulunmaktır.

4-Günümüzde kendisini inkar edip Allah’a iman etmemiz gereken dördüncü tür tağut daha bulunuyor. O da Birleşmiş Milletlerdir. bir tağuttur. Neden? Çünkü Birleşmiş Milletlerin yapısı üyelerinin uluslararası adalet mahkemelerinde hüküm vermeyi istediği için küfrü gerektiriyor ki bu hüküm tağuta muhakemeye çabalıyor; bu Birleşmiş Milletlerin yapısını anlatan 93 nolu maddede belirtiliyor.

94.maddeye göre Birleşmiş Milletlerin tüm üyeleri Uluslararası Adalet Mahkemesi Kanunlarının parçalarıdır. Birleşmiş Milletlerin her üyesi Uluslararası Adalet Mahkemesinin kararlarına uyacağına söz vermiştir. Bu tağuta muhakeme isteğidir.

Allah buyurur ki: “Sana indirilene ve senden önce indirilene gerçekten inandıklarını öne sürenleri görmedin mi? Bunlar, tağut’un önünde muhakeme olmayı istemektedirler; oysa onlar onu reddetmekle emrolunmuşlardır. Şeytan da onları uzak bir sapıklıkla sapıtmak ister.”

Tağuta mahkeme olmayı istemek, onu reddetmenin tersidir, yani iman ona muhakeme olmayı istememektir, bu da onu inkar etmektir.”

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

İsrail’den Hamas’a Saldırı

İsrail Savaş uçaklarının, dün gece Hamas’a ait 8 alanı bombaladığı bildirildi. İsrail Rejim Ordusu, dün …

Adil Abdul Mehdi Yemin Etti

Çarşamba günü Adil Abdul Mehdi, Irak başbakanı olarak yemin etti. Kabine listesinde geçici petrol bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.