Hariri: Lübnan’da yeni hükümet 10 gün içerisinde kurulacak

Lübnan Başbakanı Hariri, yaptığı açıklamada 10 güne kadar yeni hükümetin kurulacağını belirtti.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hariri, başkent Beyrut’ta partisi Müstakbel Hareketi’nin grup toplantısında, 10 güne kadar yeni hükümetin kurulacağını belirtti.

Hükümetin önümüzdeki 10 gün içinde kurulacağını vurgulayan Hariri, ülkenin hükümete ihtiyaç duyduğunu ve ekonomik durumun bunu gerektirdiğini kaydederek, herkesin ülke için bazı tavizler vermesini gerektiği söyledi.

Yeni Hükümeti kurma turlarında başarısız olması durumunda görevi tekrar kabul etmeyeceğini vurgulayan Hariri, “Hükümeti bu sefer de kuramazsam, kimse tarafından tekrar bu işin bana yüklenmesini istemiyorum. İlk hükümetimde hüküm süren koşullar bugününkinden farklı” ifadelerini kullandı.

Hariri, Lübnan Kuvvetleri ve Özgür Yurtsever Hareket dahil tüm tarafların tavizde bulunduklarını ifade etti. Başbakan “herkesin taviz vermesi ve bu çerçevede yapılan tüm sözleşmelerin çözüme yönelik olması gerektiğini” söyledi.

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

İran: İsrail İslam ülkeleri arasında ihtilaf yaratmak istiyor

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Umman ziyaretini eleştirdi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram …

ABD: Kaşıkçı’nın öldürülmesi istikrarın altını oyuyor!

Kaşıkçı’nın öldürülmesi gibi olayların Orta Doğu’daki istikrarın altını oyabileceğini belirten Savunma Bakanı Mattis, ABD’nin olayın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.