HAMAS’tan Selfit DİRENİŞ Eylemine Tebrik

Hamas, Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştirilen ateş açma eylemini tebrik etti.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Selfit vilayetinde Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde kurulu Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki Barkan sanayi bölgesinde bu sabah gerçekleştirilen ateş açma eyleminde iki işgalci öldü ve bir işgalci de ağır yaralandı. Eylemci gencin olay yerinden uzaklaşmayı başardığı ifade edildi.

Hamas konuyla ilgili yayınladığı bildiride, eylemin işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik süregelen cinayetlerine doğal bir misilleme olduğunu söyledi.

Bildiride, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlar ve El-Han El-Ahmer köyünü yıkma girişimi karşısında Filistin halkının eli kolu bağlı durmayacağı kaydedildi.

Bildiride ayrıca işgal güçlerinin Batı Yaka’da her gün Filistinlilere yönelik operasyonlar düzenlediği ve çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı, Gazze Şeridi’ne abluka uyguladığı ve barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine ateş açtığı hatırlatıldı.

Hamas, direniş ve intifada seçeneğinin işgalcilere işledikleri cinayetlerin bedelini ödetmek için tek seçenek olduğunun altını çizdi.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.