GAZZE’deki GECE Eylemlerinde 4 Filistinli Yaralandı

Filistinli gençlerin işgal güçlerini huzursuz etmek, psikolojilerini ve morallerini bozmak için Gazze’nin doğu ve kuzey sınırlarında yaptıkları faaliyetlerde işgal güçlerinin ateş açması sonucu 4 gencin yaralandığı belirtildi.

Görgü tanıklarının verdiği bilgide sınırda yapılan faaliyetlerde gençlerden birinin işgal güçlerinin ateşiyle yaralandığını söyledi.

Gazze’deki Şifa Tıp Merkezine bağlı Acil Durum ve Karşılama Müdürü Eymen Es-Sehbani ise işgal güçlerinin ateşiyle yaralanan üç gencin hastaneye getirildiğini ifade etti.

Büyük Dönüş Yürüyüşleri kapsamında geceleri de gösteriler yapan Filistinli gençler işgal askerlerinin sürekli teyakkuzda kalmalarını sağlamak, morallerini bozmak, yıpratmak, onları yormak ve bocalamalarını sağlamak için lastik yakıyor, yüksek sesle devrimci marşlar söylüyor, megafonla alarm sesi çıkarıyor veya tel örgülere yakın yerlerde mevzilenen askerlere lazer ışıklar tutuyorlar.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerinde gençler işgal askerlerine yönelik yeni direniş yöntemleri geliştirerek faaliyetlerine devam ediyorlar.

İşgal gülerinin silah kullanılmayan ve tamamen sivil olan faaliyetlere saldırmaları soncu şimdiye kadar 208 kişiyi şehit oldu, 22 bin kişi de yaralandı.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.