Filistin’in Karanlık Yüzü Dahlan’dan PKK’ya Destek Örgüt

Ortadoğu’nun kiralık katili, İsrail’in devşirme ajanı Muhammed Dahlan, PKK/PYD’ye hem silah hem de para desteği sağlıyor.

İsrail ve ABD’nin bölgesel kaos planına verdiği destekle bilinen Dahlan, Suriye PKK’sını Ahmet Carba üzerinden yönlendiriyor. 2012-2016 aralığında Şanlıurfa ve Gaziantep’te üstlenen sözde insani yardım kuruluşları, PKK/PYD’yi fonlamada paravan görev üstlendi.

Carba’nın başkanlığını yaptığı ‘Tayyar el-Gad’ adlı kurum, Dahlan’ın yardımlarını terör örgütüne ulaştırdı. Suriye’nin Ayn İsa, Haseke, Kamışlı, Dırbesiye, Afrin, Şeyh Maksud ve Ras’ul Ayn bölgelerine şimdiye dek Carba kanalıyla gönderilen ‘yardım’ miktarının milyar doları bulduğu ifade ediliyor.

Dahlan’ın Suriye PKK’sına giden yardımları Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zeyd el-Nahyan tarafından fonlandı.

1991 yılında ABD’nin işgal ettiği Irak’ta direniş iradesi, ‘Irak Sahuvat Hareketi’ tarafından sabote edildi. ‘Ebu Rişa’ isimli CIA bağlantılı Iraklı bir provokatörün ortaya koyduğu model Muhammet Dahlan, Ahmet Carba ve Mısır’ın darbeci lideri Sisi tarafından Suriye’ye uyarlandı.

Sabote amaçlı buluşmaların sonuncusu Türkiye’nin de garantörler arasında yeraldığı Astana süreci sonrası yapıldı. Çatışmasızlık bölgelerine dair bir anlaşma metni, Astana’yı itibarsızlaştırma amacıyla ‘korsan’ olarak bir de Kahire’de imzalandı. Kahire’deki ‘Suriye’ konulu son zirveye Muhammed Dahlan bilfiil katıldı.

Buradaki bazı görüşmelere Suriye PKK’sı PYD’nin elebaşı Salih Müslim de davet edildi. Geçtiğimiz ay Dahlan ile Kahire’de biraraya gelen Ahmet Carba liderliğindeki ‘Kuvvet-i Senadit’ adlı milis grubun, bu görüşme sonrası PYD’ye katılması dikkat çekti.

Haseke bölgesindeki milis grup üyelerinin tamamı Carba’nın Ageydat aşiretinden oluşuyor.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.