Salı, 23 Nisan 2019

Eski Başbakan Valls istifa etti!

Eski Başbakanı Manuel Valls, seçimlerindeki başarısız sonuçlar sonrası Sosyalist Parti'den istifa ettiğini açıkladı

Yüzde 42'lik katılım oranıyla Fransa tarihinin en düşük katılımlı seçiminden sonra 2014 – 2016 yılları arasında Fransa'da Başbakan görevini yürüten Manuel Valls, Sosyalist Parti'den istifa ettiğini açıkladı.

RTL'ye konuşan Valls, "Siyasi yaşamımın bir dönemi sonra erdi" diyerek Sosyalist Parti'den ayrılmasındaki durumu özetlerken 30 yıldır Sosyalist Partisi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Valls, "Sosyalist Parti beni bırakmadan ben onu bırakıyorum" şeklinde konuştu.

Son 5 yıldır Fransa yönetimini elinde bulunduran Sosyalist Parti, yapılan son seçim sonrası sandalye çoğunluğunu 'un En Marche (Yürüyüş) hareketine bırakmıştı.

49 sandalyeyle parlamentoda temsil edilecek olan Sosyalit Parti'de Genel Sekreter Jean-Christophe Cambadelis de daha önce istifa ettiğini açıklamıştı.

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Fransa’dan Suudi Arabistan’a Yaptırım Sinyali

Fransa, Kaşıkçı’nın ölümünde Suudi Arabistan’ın sorumluluğunun kanıtlanması durumunda bu ülkeye yaptırım uygulayacağını açıkladı. Fransa Hükümet …

BM’den Fransa’ya Burka Yasağını Kaldır Çağrısı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi Fransa’ya burka yasağını kaldırması çağrısında bulundu. BM’nin İnsan Hakları Yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.