Pazartesi, 22 Nisan 2019

Esed Güçleri Humus ta Yerleşim Yerine Saldırdı!

Güçleri ’ta Yerleşim Yerine Saldırdı! güçlerine bağlı savaş uçakları tarafından ’nin iç kesimlerinde yer alan Humus’taki yerleşim yerine düzenlenen hava saldırısında 13 sivil yaralandı.

Suriye’nin iç kesimlerinde yer alan Humus’un Hula ilçesindeki sivil savunma yetkililerinden Raid Türkmeni, yaptığı açıklamada, Beşşar Esed güçlerine bağlı savaş uçaklarının Hula ilçesinde yerleşim yerine vakum bombalarıyla saldırdığını söyledi.

“Okula da Saldırdılar”

AA’da yer alan habere göre, saldırıda aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı 13 sivilin yaralandığını belirten Türkmeni, “Savaş uçakları Hula’nın Kafr Hala beldesinde bir okula da saldırdı. Okulda kimse olmadığı için can kayıpları olmadı fakat maddî hasar meydana geldi.”ifadesini kullandı.

“5 Vakum Bombası Düştü”

Hula’daki görgü tanıklarından Vasim İbrahim, “Esed’in savaş uçakları Hula’da yerleşim yerini bombaladı. Saldırıda çok sayıda ev ve araçta maddî hasar oluştu. Bizim bulunduğumuz bölgeye 5 vakum bombası düştü.” diye konuştu.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Esed Duma’da yine klorla saldırdı

Doğu Guta’da bulunan Duma’da bugün sabah saatlerinde Esed rejimi 6 adet klorlu roket saldırısı gerçektirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.