Eş-Şebab : ABD ve İngiltere için çalışan 5 Casusu İnfaz Etti


Hareket eş-Şebab el-Mücahidin, kısa adı ile Eş-Şebab Somali'nin Jilib Kasabasında ABD ve İngiltere için çalışan 5 Casusu İnfaz Etti.Grup tarafından Yapılan açıklamada tutuklanan 5 kişinin casusluk yaptığını kabul ettiğini itiraf ettiği aktarıldı..

HABER MERKEZİ
Eş Şebab Hareketi tarafından yapılan açıklamada tutuklanan, ABD ve İngiltere için çalışan 5 Casusun kimlik bilgileri ve yaptıkları suçlar açıkladı.Daha sonra Somali'nin Jilib Kasabasında infazları gerçekleştirildi..
Tutuklanan ajanların kimlik bilgileri ve itiraf ettikleri suçlamalar;
1-Aziz Hassan Abdi 22 yaşında CIA için çalışan Selam, o suçları işlediğini mahkemede itiraf etti.
2-Mohamed Abdullahi Awil, 35 yaşında, ABD ile çalıştı ve Saakow şehrinde ABD grevinin arkasındaydı. ABD kuvvetlerinin, insanların öldürüldüğü bölgede bir eve yol açtığını söyledi.
3-Jeylaani Abdullahi Nur,36 yaşında, ABD istihbarat ve federal hükümeti için Alt Shabelle'deki bölgeyi bombalaması için, iki savaş uçağınına önemli bilgiler sağladığını söyledi.Nur'un bölgeye milletvekilleri tarafından istihdam edilği aktarılan bilgi arasında.
4-Awale Ahmed Mohammed,32 yaşında, İngiltere'de geçen yıl görev yapan İngiliz istihbarat servisi MI6 için çalışıyordu.Birleşik Krallık ve MI6 yetkilileri tarafından para aldığını kabul etti.
5-Abdu Qasir İsmail Amin, Federal hükümetin çalışma yürüttüğü Juba bölgelerine mektup yazıyordu. Kaynak : ISLAH HABER

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.