Erdoğan ve Putin arasında telefon görüşmesi: Katar krizi de ele alındı

Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon görüşmesi yaptığı duyuruldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki telefon görüşmesinde Moskova ile Ankara arasındaki ilişkilerin tam olarak canlanma süreci, Türk Akımı projesinin hayata geçirilmesi, Suriye'deki çözüm sürecini ve Katar krizini ele alındı.
Kremlin basın dairesinin konuya ilişkin yayınladığı açıklamada, "Ayrıca ikili işbirliğinin bazı konularına değinildi. Özellikle de Rusya ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin tamamen canlanması ve Türk Akımı projesinin hayata geçirilmesi ile ilgili başarılı çalışmaların yapıldığı kaydedildi." dendi.
Açıklama metninde, "Liderler, Basra Körfezi bölgesinde barış ve istikrarın korunması adına uzlaşıcı kararların alınması amacıyla ilgili tüm taraflara diyaloğa geçme çağrısı yaptı. Ortadoğu'daki şiddetli krizin, terör tehdidiyle mücadele konusunda uluslararası toplumunun uyum içinde ve sıkı bir koordinasyon ile hareket etmesini gerektirdiği vurgulandı." ifadelerine yer verildi.

İslami Bülten / Haber Merkezi