Ensar Gazve Hind Lideri: Ümmeti Küffardan Kurtarmak İçin Varız

Keşmir’de kurulan Ensar Gazve Hind Lideri Zakir Musa ilk konuşması yayınladı. Zakir Musa, ‘Pakistan Hükumetini Keşmir cihadına ihanet etmekle’ suçladı.

El Kaide ile ilişkilendirilmesine karşın ‘bağımsız bir grup’ olduklarını belirten Ensar Gazve Hind, geçtiğimiz aylarda Zakir Musa liderliğinde kurulmuştu. Zakir Musa, daha önce Hizbul Mücahidin üyesiydi.

Eski cihat yanlılarından Pakistan Hükumetiyle işbirliği yapmaya başlayan bireyleri eleştiren Zakir Musa, onların ‘Şeriatın uygulanması için gayret etmekten vazgeçtiklerini’ belirtti.

Zakir Musa, grubunun sadece kendi bulunduğu bölge için cihat etmediğini ve fesada uğramış liderlerin çıkarlarına da hizmet etmediklerini belirtti.

‘Ensar Gazve Hind’in amacının tüm Ümmeti küffardan kurtarmak’ olduğunu belirten Zakir Musa ‘gayemiz Allah’ın hükümlerini tesis etmektir’ şeklinde konuştu.

Zakir Musa şunları söyledi: “Savaşımız, Hindistan ordusuna, mürted Keşmir Polisine, Hindistan Hükumetine, yetkililerine, siyasi yapılanmalarına ve küffarla işbirliği yapan her bir bireye ve de bu cihada zarar vermeye çalışanlara karşıdır.”

Keşmir cihadının kısa bir özetini hatırlatan Zakir Musa ‘muhacirler’ olarak tanımladığı yabancı savaşçılar için ‘Hindistan’ın tüm baskılarına rağmen kanlarıyla cihat meşalesini canlı tuttular’ dedi.

Afganistan’ın 2001 yılında işgal edilmesinin ardından Pakistan’ın cihadı sırtından bıçakladığını kaydeden Ensar Gazve Hind Lideri Musa, Keşmir’deki cihat yanlılarının birden bire terörist ilan edildiğini ifade etti.

Zakir Musa ayrıca Pakistan’ın cihat yanlılarına ait kampları kapatmasını ve birçok savaşçıyı öldürmesini ya da hapsetmesini eleştirdi.

Sıradan bir Pakistan vatandaşını öldürmekten yana olmadıklarını belirten Zakir Musa, Amerikalıların kulu olarak tanımladığı Pakistan Ordu ve Hükumetindeki bireyleri hainler olarak değerlendirdi.

Ensar Gazve Hind Lideri, ‘Afganistan, Pakistan ve Hindistan’ın bir ek tevhid sancağı altında birleşmesini hedefleyenleri sevdiklerini’ belirtti.

Ensar Gazve Hind yayın organı El Hurr Medya tarafından yayınlanan ses kaydı 9 dakika uzunluğunda.

Ensar Gazve Hind Lideri: Ümmeti Küffardan Kurtarmak İçin Varız pic.twitter.com/kwGqlCodTW

— asyaninsesiVideo (@asyaninsesiVide) September 4, 2017

“Tüm Müslümanları Hindistan’a Karşı Cihada Davet Ediyoruz”

Keşmir’de Yeni Cihat Grubu: “Tağut Hint İşgalcilerin Zulmünü Bertaraf Etmek İçin”

Suriye’deki Direnişçilerden Keşmir’e Destek

Mescidi Aksa’dan Keşmir’e Destek

Hint Askerler, Keşmir’de Camilere ve Evlere Saldırdı

Keşmirliler Ülkelerindeki Vahşete Dikkat Çekmek İstiyor; Hint Polisi Oruçlu Kadına Tecavüz Etti

Keşmirli Lider: “Burada Namuslara El Uzatılıyor, Taliban Ve El Kaide’yi Yardıma Çağırıyorum”

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Suudi Arabistan ve Bahreyn IRGC’yi Terör Listesine Ekledi

SPA haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi Arabistan ve Bahreyn İran Devrim Muhafızları’nı (IRGC) terör örgütü …

Gazze Gece Boyunca Bombalandı

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındakiGazze Şeridi’nden sınırın İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle Gazze’de bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.