El Kaide’den Burma Hakkında Açıklama -Geniş Özet-

Arap Yarımadasındaki El Kaide Lideri Şeyh Halid Bin Ömer Betrafi, Burma’lı Müslümanlara yönelik katliamlar hakkında bir açıklama yayınladı.

El Melahim Medya tarafından paylaşılan video çalışmasında Burma’lı Müslümanlara yönelik zulümleri gösteren karelerin ardından sözü El Kaide Lideri aldı.

Dünya genelindeki Müslümanlara Rohingyalı Müslümanlara destek çağrısı yapan El Betrafi, El Kaide üyelerine de dünyanın her yerindeki Budistlere saldırı düzenlemeleri yönünde talimat verdi.

Şeyh Betrafi ayrıca Bangladeş, Hindistan, Endonezya ve Malezya’daki Müslümanları Rohingya’lı Müslümanların Allah düşmanlarına karşı savaşına destek olmaya davet etti.

Hz. Muhammed’in bir sözüne atıf yaparak O’nun rahmet ve savaş peygamberi olduğunu vurgulayan Şeyh Halid Bin Ömer El Betrafi, ‘Burmalı Budistlerin ve Ordunun Müslümanlara yönelik katliamlarının sebebinin Müslümanların Azim olan Allah’a iman etmeleridir’ dedi.

Allah’ın İslam dinini hakim kılacağını ve bunun Kuran ve hadislerle kesin olarak haber verildiğini belirten Halid Betrafi, Müminlerin bir uzuvu ağrıdığı zaman diğerleri de rahatsız olan bir tek beden gibi olduklarını hatırlattı.

Konuşmasında sık sık Kuran ayetlerine ve hadislere atıflarda bulunan El Kaide Lideri, ABD ile içinde bulundukları şiddetli savaş nedeniyle Müslümanlara yardımdan geri durmayacaklarını, her ne halde olurlarsa olsun Müslümanlara destek olmaya devam edeceklerini bildirdi.

Birleşmiş Milletlerin Burma’lı Müslümanlara yönelik umursamaz tavırlarını eleştiren Halid Betrafi, Kuran’daki ‘Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve “Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli gönder, bize katından bir yardım eden yolla” diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz?’ ayetiyle sürdürdü.

İsrailoğullarından bir örnek veren El Kaide Lideri El Betrafi, çocukların katledilmesinin ve ülkelerinden çıkarılmanın çözümünün Allah yolunda savaşmak olduğunu belirterek Kuran’daki şu ayeti okudu: “Musa’dan sonra İsrailoğullarının ileri gelenlerini görmedin mi? Onlar peygamberlerine: ‘Bizim için bir hükümdar gönder de (onun emrinde) Allah yolunda savaşalım’ demişlerdi. Peygamber: ‘Ya savaş size farz kılınır da savaşmazsanız?’ dedi. Onlar: ‘Yurtlarımızdan ve çocuklarımızdan uzaklaştırılmış olan bizler niçin Allah yolunda savaşmayalım ki?’ demişlerdi.”

Daha sonra Kuran’daki “Eğer Allah’ın, insanların bir kısmı ile bir kısmını def’i (engellemesi) olmasaydı, yeryüzü mutlaka fesada uğrardı. Ancak Allah, alemlere karşı büyük fazl sahibidir” ayetini okuyan Halid Bin Ömer Betrafi, Hz Muhammed’den zilletin sebebinin cihadı terk etmek olduğunu bildiren bir hadis daha nakletti: “”İyne ile alışverişe başladığınız, öküzün kuyruğuna takıldığınız ve çiftçilikle yetinip Allah yolunda cihadı terk ettiğiniz zaman Allah size öyle bir zillet verir ki dininize dönene kadar da onu üzerinizden kaldırmaz.”

Hz. Muhammed’den “Yakında milletler, yemek yiyenlerin (başkalarını) çanaklarına (sofralarına) davet ettikleri gibi, size karşı (savaşmak için) biribirlerini davet edecekler.”

Birisi: “Bu o gün bizim azlığımızdan dolayı mı olacak?” dedi.

Rasulullah, “Hayır, aksine siz o gün kalabalık, fakat selin önündeki çer çöp gibi zayıf olacaksınız. Allah düşmanlarınızın gönlünden sizden korkma hissini soyup alacak, sizin gönlünüze de vehn atacak.” buyurdu.

Yine bir adam: “Vehn nedir ya Rasûlullah?” diye sorunca:

“Vehn, dünyayı (fazlaca) sevmek ve ölümü kötü görmektir.” Buyurdu” hadisiyle devam eden Halid El Betrafi, Ahmed Bin Hanbel’in’diğer rivayetinde ‘dünyayı sevmeniz ve savaşı kötü görmenizdir şeklinde geçtiğini kaydetti.

Burmalı Müslümanlara Kuran’daki “Onlara karşı gücünüzün yettiği kadar kuvvet ve besili atlar hazırlayın. Bununla, Allah’ın düşmanı ve sizin düşmanınızı ve bunların dışında sizin bilmeyip Allah’ın bildiği diğer (düşmanları) korkutup caydırasınız” ayetiyle seslenen El Betrafi cihat hazırlığı yapın çağrısında bulundu.

Burma’lı Müslümanlara dua ile sözlerini bitiren Arap Yarımadasındaki El Kaide Lideri Şeyh Halid Bin Ömer El Betrafi şunları söyledi: “Allahım, Burma’daki Müslümanlara yardım et. Onlar için katından veli kıl. Onlar için katından yardımcı kıl. Ey mustazafların Yardımcısı! Allahım, onlara yardım edene yardım et. Onları yüz üstü bırakanları da Sen yüz üstü bırak. Ya Zel Celali vel İkram! Allahım, onlara zulmeden ve musallat olan Budistlerden, Hükumetlerinden ve Ordularından, avenelerinden ve onlara yardım edenlerinden intikam al. Ya Qaviyyu Ya Aziz.

Ve duamızın sonu alemlerin Rabbi Allah’a hamd etmektir. Peygamberimiz Muhammed’e, ailesine ve ashabına selatu selam olsun.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Suudi Arabistan ve Bahreyn IRGC’yi Terör Listesine Ekledi

SPA haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi Arabistan ve Bahreyn İran Devrim Muhafızları’nı (IRGC) terör örgütü …

Gazze Gece Boyunca Bombalandı

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındakiGazze Şeridi’nden sınırın İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle Gazze’de bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.