Çarşamba, 23 Ocak 2019

El Kaide Lideri Evlaki’den Ateiste Cevap

Küresel Cihat Ekolü Liderlerinden Enver El Evlaki’nin bir ateiste karşı verdiği cevap, örgüte yakın hesaplar tarafında paylaşıldı.

İslam’ın cihat emirleriyle gündeme gelen örgütünün aynı zamanda dinin diğer alanlarında da varlık gösterdiği biliniyor. ve diğer bölgelerdeki kamplarında abdest,, fıkıh, itikad ve siyasi eğitimler veriliyor.

Özellikle İslami çalışmaları ve akıcı İngilizcesi ile tanınan, 2011 yılında insansız savaş uçağı ile ’de hedef alınarak hayatını kaybeden ve aynı zamanda ABD vatandaşı olan El Kaide manevi liderlerinden Enver El Evlaki bir konuşmasında Allah’ın varlığı ile ilgili bir soruyu cevapladı.

El Kaide örgütüne yakın hesaplar tarafından paylaşılan konuşmada Evlaki şunları söyledi.

Eğer bir ateist gelip Allah’ın mevcut olduğunun kanıtını isterse kendisine nasıl cevap verilir sorusuna Enver El Evlaki şöyle yanıt veriyor:

“De ki sen mevcutsun, önümde duruyorsun işte kanıtı budur.

Ve ayrıca çok yoğun olduğunu ve bununla ilgili konuşmak istemediğini zira televizyonda izlediğin çok ilginç bir haberden; elektronik malzemelerle dolu Çin’den yola çıkan büyük bir nakliye gemisinden bahsetmek isteğini söyle kendisine.

‘Gemi Şanghay’dan Hong Kong’a, Hong Kong’dan Singapura, Singapurdan körfezine, körfezinden İskendweiye’ye ve oradan da ’e geçerek nihayetinde Liverpool şehrine erişmiştir. İşin ilginç tarafı geminin Kaptanın ve hiç bir yolcusunun olmamasıdır.

Aynı zamanda polislerin kaydına göre elektronik malzemeler kimse tarafından yüklenmemiş ve hiç bir şirket tarafından da üretilmemiştir.

Ve gemi İngiltere’ye kadar tüm yolu yönlendirilmeden kendi başına gelmiştir. Ve uzmanlar gemiyi inceleyerek geminin elektronik malzemeler tarafından uzaktan kumanda edilme olasılığını da tekzip etmişler.

Nasıl tepki vereceğini düşünüyorsun?

Bence sen aklını kaçırmışsın diyecektir. Aynı şeyi sen de kendisi için düşündüğünü söyle. Bizim bu dünyaya geldiğimizi, doğduğumuzu, beslendiğimizi, büyütüldüğümüzü ve yaşamamız için gereken her şeyin hava, su, gıda vs kendi başına mı var olduğunu iddia ediyorsunuz?

Geminin bir şehirden diğerine kumanda edilmeden, kendi başına erişebileceğine inanmıyorsunuz ama kocaman dünyanın yöneticisiz olduğunu mu iddia ediyorsunuz?

Ufak bir meseleyi büyük olaya çeviriyor ve itiraz ediyorsunuz, olası bir iş değil geminin illa da kaptanı olmalı diyor ve sonra da kalkıp kocaman kainat idarecisizyürümektedir diyorsunuz öylemi?

Bu arada yaşadığımız çağa uyarlamak için bir kaç değişiklik yaparak aktardığım bu örnek aslında İmam Ebu Hanife tarafından bir ateiste verilen cevap olmuştur.”

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

İsrail’den Hamas’a Saldırı

İsrail Savaş uçaklarının, dün gece Hamas’a ait 8 alanı bombaladığı bildirildi. İsrail Rejim Ordusu, dün …

Adil Abdul Mehdi Yemin Etti

Çarşamba günü Adil Abdul Mehdi, Irak başbakanı olarak yemin etti. Kabine listesinde geçici petrol bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.