El-Hudari: İSRAİL, Gazze’yi BOĞMAYA Çalışıyor!

Ablukaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne gaz ve yakıt girişine izin vermemesinin tehlikeli olduğunu söyledi.

Milletvekili El-Hudari, işgal rejiminin 12 yıldır abluka altında yaşayan Gazze’nin ablukasını ağırlaştırdığını ve kapıları daha sıkı kapattığını ifade etti.

El-Hudari, dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gaz ve yakıt girişinin engellenmesinin evler, hastaneler, sağlık merkezleri ve çeşitli kurumlar için gerekli zorunlu ihtiyaçları hedef aldığını belirtti.

Gazze Şeridi’nde halihazırda elektrik krizi yaşandığını bildiren El-Hudari, gaz ve yakıt girişine izin vermemenin Gazze’yi boğma kararı olduğunu kaydetti.

El-Hudari, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne üç kez savaş açtığını ve savaşların yıkıcı etkisinin hâlâ görüldüğünü söyledi.

Yasak kararının Gazze Şeridi’nde yaşayan ve ablukanın kaldırılmasını bekleyen iki milyon insanın günlük hayatını olumsuz etkilediğini bildiren El-Hudari, işgal rejiminin gerginliği çeşitli şekillerde sürdürdüğünü ifade etti.

El-Hudari, kapıların etki tepki denkleminin dışına çıkarılmasını isteyerek, kapıların insani hedeflerle devamlı açık kalmak için var olduklarını belirtti.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.