Ebu Katade’den Tahrir Eş Şam Karşıtlarına Sert İfadeler

Ebu Katade El Filistini, Sünni direniş gruplarının birleşmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Sosyal medya üzerinden paylaşılan açıklamada birleşmeye öncülük edenler övülürken, karşı tavır sergileyenlerin yerildiği görüldü.

Ebu Katade El Filistini’nin açıklamaları özellikle Heyet Tahrir Eş Şam’ın birçok grubu bünyesinde toplayarak yeni bir süreci başlatmasına karşı duran ve Tahrir Eş Şam aleyhinde kampanya yürütenlerin seslerini yükseltmesinin ardından geldi.

Ebu Katade’nin birleşme karşıtlarına sert ifadeler kullandığı söz konusu açıklaması, Heyet Tahrir Eş Şam’ın programına açık bir destek olarak kabul edildi.

Ebu Katade şunları söyledi:

“Allah bu aşamayı tatmalarından ötürü hikmet ve din ehli insanların ecirlerini versin. Allah’ın izniyle onların isimleri tarihte yerlerini bulacak ve kardeşlerin endişeleri takip edilip şeytanlar bastırılacak.

Hoşlanmadığınız birşey Allah’ın bol miktarda hayrın kaynağı kıldığı birşey olabilir. Hadi olası bir sancak altında tüm grupların sonlanmasına izin verin. Bu dindir. Bu Allah’ın emridir.

Ben bundan nefret edenlere ve memnun olmayanlara diyorum ki: İttakullah! Allah Teala’nın sevdiği şeylere bakın nefsinizi tatmin edenlere değil ancak böyle Allah’a hakkıyla kulluk edebilirsiniz!

Bu şeytani rolü üstlenenlere diyorum ki: Allah’a tevbe edin!

Ümmet’in, Cihad’ın maslahatlarıyla ilgilenen ve tıpkı hak ehlindekiler gibi kibrini bastıranla; Mü’minlerin arasındaki çarpışmaları takip eden şeytanların peşini bırakmayan arzularını takip eden birisi arasında gerçekten bir fark bulunmaktadır.

Daha kendi dilindeki şeytanın sesini bastırmayan birisi, öyleyse herkese kendi eliyle onu tutup atması onu açığa vurması ve onu def etmesi hak olur. Hastalıklarıyla Ümmet’in maslahatını harcamaya devam etmelerine izin vermemeliyiz.

Allah, Müslümanlar’a sevgide, birlikte ve kanı durdurmada yardımcı olan herkesin ecrini versin. Öyle ki onlar gizli askerlerdir ve onların sadakat yolları onları memnun edecektir. Allah sizi en iyisiyle ödüllendirip durumunuzu (halinizi) da yükseltsin.”

İslami Bülten – Haber Merkezi