Çarşamba, 24 Nisan 2019

Diyarbakır’da panzer tamiri sırasında patlama

Diyarbakır'da panzer tamiri sırasında patlama Diyarbakır'da panzer tamiri sırasında patlama Diyarbakır'da panzer tamiri sırasında patlama Bağlar ilçesinde bulunan Emniyet Müdürlüğü'nde sabah 10:47'de bir panzerin tamiri sırasında büyük bir meydana geldi.

'ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan polis okulu civarında 10:47'te şiddetli bir patlama meydana geldi. Bir kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Valilik olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"İlimiz Bağlar İlçesinde bulunan, İl Emniyet Müdürlüğü ek birimlerimizin yer aldığı alan içerisindeki Bakım-Onarım Şube Müdürlüğüne ait tamir atölyesinde 11.04.2017 Salı Günü Saat 10.47 de panzer aracının tamiri esnasında sebebi henüz bilinmeyen bir patlama meydana gelmiştir. Patlamanın hemen ardından olay yerine AFAD ve 112 ekiplerimiz sevk edilmiştir.

Meydana gelen patlama neticesinde 1 sivil personel kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Yaralılarımızın ise tedavileri sevk edildikleri hastanelerde devam etmektedir. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma hemen başlatılmış olup, detaylı açıklamalar daha sonra yapılacaktır."
Valilik yaralıların tedavilerinin de kaldırıldıkları hastanelerde sürdüğünü açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, olayla ilgili şunları söyledi:

"Diyarbakır'da bir patlama olmuştu. Oradaki çevik kuvvet binası içindeki bir kademede. Yani araçların tamir bakım yapıldığı bir yerde… Dışarıdan bir müdahale olup olmadığına arkadaşlarımız bakıyordu. Şu an da dışarıdan bir müdahale olmadığı, tamir sırasında araçtan kaynaklanan bir patlama olduğu… 1 kişi altında, AFAD yaşadığını söylüyor. 1 ağır yaralı var, hafif yaralılar da var. Allah beterinden saklasın"

Patlamanın şiddeti ile söz konusu binada kısmen çökme meydana geldi.
Patlama sonucu 20'den fazla kişi yaralandı. Yaralılar başta Memorial, Devlet ve Araştırma olmak üzere kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Polisler gaz sızıntısı riskine karşı anons yaparak içilmemesi yönünde vatandaşlara uyarıda bulundu.
Olayın bir saldırı olduğu ve polis okulunun altına kazılan tünele yerleştirilen bombanın patlatıldığı da iddialar arasında.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

PKK, Özür Diledi

PKK’ya yakın medya kuruluşları, örgütün geçen yıl Bingöl’de öldürdüğü bir vatandaşa ilişkin yayınladığı ‘öz-eleştiri’yi paylaştı. …

Enflasyon Son 15 Yılın Zirvesinde

Eylül ayı enflasyonu aylık bazda yüzde 6,30 yıllık bazda yüzde 24,52 olarak açıklandı. Son 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.